Україна вперше документально зафіксувала свій намір вступити в ЄС
У Києві 3 лютого завершився саміт Україна – ЄС. Україна прагне якнайшвидше розпочати переговори про вступ до Євросоюзу.
Про це сказав президент України Володимир Зеленський. Він зробив заяву під час саміту Україна – ЄС, передає 24 Канал.
До теми Частина Євросоюзу боїться, що Україна після вступу стане "Угорщиною", – Давидюк
"Сьогодні на саміті ми представили прогрес виконання рекомендацій Єврокомісії. Вперше у нашому двосторонньому документі, спільній заяві саміту, зафіксовано наш намір почати переговори про вступ, і почати їх якнайшвидше", – розповів президент.
Потрібна відповідь ЄС
Зеленський зазначив, що Київ почав підготовку до переговорів про вступ України в ЄС. Наразі потрібні відповідні рішення від Єврокомісії та Європейської Ради.
Мета – почати переговори вже цього року,
– наголосив президент.
Прогрес попри війну
Голова Європейської Ради у Києві заявив, що з боку України є значні зусилля, щоб досягти прогресу. Він зазначив, що у Європейській комісії презентують звіт і Європейська Рада мусить його розглянути. Після цього мають одноголосно ухвалити рішення. Тобто країни-члени ЄС повинні бути одностайними.
"Впродовж останнього року нам вдавалось одноголосно ухвалювати рішення для підтримки України та протидії Росії", – повідомив Мішель.
Зауважте Чи реальний вступ України в ЄС у найближчих 2 роки: у Єврораді висловили позицію щодо цього
Президентка Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн зазначила, що чітких часових рамок щодо вступу у ЄС немає, але є цілі, яких треба досягти. За словами президентки, Євросоюз мав досвід 21 історії різних вступів. Вона наголосила, що немає єдиного варіанту для всіх.
"Залежить від того, як кожна країна-кандидат рухається до ЄС. Мушу сказати, що я глибоко вражена і хочу похвалити Україну за чіткість, якість та швидкість, з якою забезпечується результат. Це просто феноменально. Ви зараз у стані війни, але вам видається забезпечити один результат за іншим, щоб рухатися далі", – сказала президентка Єврокомісії.
Саміт Україна – ЄС: останні новини
- Зеленський на підсумковій конференції саміту заявив, що українські захисники не залишать Бахмут. Він наголосив, що зараз потрібна далекобійна зброя.
- Президент повідомив, що "одним із важливих здобутків" зустрічі стало те, що Україна та ЄС схвалили план пріоритетних дій на 2023 – 2024 роки. Сторони працюватимуть для інтеграції України до внутрішнього ринку Євросоюзу.
- Участь у саміті взяв також голова Європейського парламенту Жозеп Боррель. Він напередодні приїхав до Києва з Урсулою фон дер Ляєн.