Про це 24 Каналу сказав політолог Микола Давидюк. Він наголосив, що на думку таких політиків впливає тиск та корупція від Росії.

До теми Український прапор буде там, де має бути, – фон дер Ляєн висловилась щодо членства в ЄС

За його словами, у частини європейських держав є страх, що Україна після вступу стане "Угорщиною".

Типу в ЄС брали цивілізовану країну, а потім якийсь напівдиктатор починає грати на користь Росії. Вони бояться, що ми можемо змінити позицію – прийде якесь ОПЗЖ, Арестович чи хтось такий. Вони бояться, що Україна вже буде в ЄС і зсередини почне розколювати,
– припустив Давидюк.

Політолог зазначає, що Україні треба показати ЄС, що ми такими, як є зараз, будемо у наступні 100 років – демократичні, проєвропейські, прозахідні люди, які хочуть сильної Європи.

"А не ті, хто прийшли розколювати Євросоюз, і будуть за гроші голосувати чи "зривати" санкції чи щось інше. Цей страх є, і нам треба довести, що цього не буде", – сказав Давидюк.

Політолог вважає, що Україні зараз треба інвестувати не у вибори, а в будівництво інституцій – суди, партії, все, що пов'язане зі свободою слова.

В нас немає 5 – 6 років, не зрозуміло, чи ми до квітня – жовтня доживемо. Я радий, що німці можуть так довго планувати, але українці не знають, чи вони доживуть до вечора,
– зауважив Давидюк.

"Не можна випускати європейських політиків з Києва без рішення, що це буде зроблено за рік – два. Треба вже "запускати гачки". Бо якщо нам зараз під час війни скажуть "ні", то повірте – без війни нам ніколи не скажуть "так", – вважає політолог.

Вступ України в Євросоюз: головне

  • Нагадаємо, що Україна подала заявку на членство в ЄС 28 лютого 2022 року. 23 червня того ж року Україна офіційно набула статусу кандидата в члени Європейського Союзу.
  • Для повноцінного входження до складу ЄС країні потрібно виконати Копенгагенські критерії, які встановили для всіх кандидатів у 1993 році. Серед них: наявність стабільних державних інститутів, дієва ринкова економіка та здатність ефективно виконувати зобов'язання члена союзу.
  • Окремо Україна зобов'язалася виконати 7 умов, включаючи проведення судової реформи, боротьбу з корупцією тощо.
  • Додамо, що днями депутати Європейського парламенту вимагають від країн ЄС готуватися до переговорів щодо повноцінного членства України в ЄС. 489 депутатів ЄП підтримали, що Україні потрібно вступити в ЄС.