Депутати Європейського парламенту зазначили, що Україна повинна вступити до ЄС "на підставі заслуг". Про це мовиться у резолюції, яку вони ухвалили 489 голосами.

До теми ЄС виділив новий пакет допомоги Україні на 500 мільйонів євро

Депутати Європарламенту за вступ України в ЄС

489 депутатів ЄП підтримали, що Україні потрібно вступити в ЄС. Проти виступили лиш 36 євродепутатів, утрималися – 49.

Депутати Європарламенту... підтверджують необхідність процесу вступу на підставі заслуг,
– повідомили у Європейському парламенті.

Текст резолюції загалом вимагає, щоб ЄС "працював над початком переговорів щодо вступу та підтримував дорожню карту... для забезпечення приєднання України до єдиного ринку ЄС". Окремо Європарламент закликає приділити належну увагу відновленню України після війни. Це питання вони просять ретельно обговорити під час саміту Україна – ЄС у Києві.

Окрім цього, євродепутати наголосили на тому, що країни ЄС мають збільшити військову допомогу, а фінансова, політична та гуманітарна підтримка також не повинна припинятися. Для фінансування відновлення ЄП пропонують використовувати російські активи, причому як гроші олігархів, і заморожені резерви ЦБ Росії.

Резолюція містить заклики й до України.

Євродепутати наголосили, що перед вступом до Євросоюзу Україна має провести "суттєві" реформи, щоб відповідати критеріям членства в ЄС.

Вступ – це процес, що ґрунтується на заслугах, що включає дотримання процедур, а також виконання пов'язаних з ЄС реформ та критеріїв вступу,
– заявили депутати ЄП.