Україна не має чим відповісти Росії на блокаду Азовського моря
24 липня, Російська федерація затримала болгарський суховантаж EVALUNA і ще чотири іноземні судна. Україна, в свою чергу, наразі не може нічим відповісти Росії за фактичну блокаду Азовського моря.
Про це на спільній прес-конференції розповіли воєнні експерти та представники Держприкордонслужби.
Читайте також: Бій за Азовське море: чи загрожує Україні відкриття морського фронту?
За їхніми словами, трохи не єдина можливість повпливати на агресора – тиснути на нього у міжнародній площині, бо доступ до Азовського моря Росія обмежила усім суднам, не лише українським, в тому числі – кораблям під прапорами країн НАТО.
Щодо військових компонентів, то сподіватись на значне посилення ВМС України можна хіба закуповуючи іноземні військові кораблі, та влада поки не поспішає інвестувати у Військово-Морський флот.
Командування хоче, але не має можливості створити якесь угрупування на Азові, оскільки великі кораблі туди не зможуть пройти через Керченську протоку, а малих катерів, власне, не вистачає й у Чорному морі. Шість МБАКів, які на сьогодні прийняли до складу ВМС, вони не здатні, навіть, ефективно виконати ті завдання, які перед ними ставлять у Чорному морі та визначених районах Очакова та Одеси,
– сказав воєнний експерт Тарас Чмут.
Нагадаємо, 8 липня берегова охорона прикордонної служби ФСБ РФ перехопила в Азовському морі 7 торговельних суден, які прямували з Бердянська і Маріуполя. Президент України Петро Порошенко зі свого боку заявив, що Кремль на окупованій ним території збільшує свою військову присутність і завдяки її зухвалим діям погіршилася ситуація в Чорноморському та Азовському регіонах.