Україна пригрозила ПАРЄ, якщо з російської делегації знімуть санкції
Депутати Верховної Ради підтримали заяву, у якій йдеться про перегляд принципів та механізмів співпраці з Парламентською Асамблеєю Ради Європи у разі, якщо з російської делегації у ПАРЄ будуть зняті обмежувальні санкції.
За відповідну заяву №9089 на пленарному засіданні у вівторок проголосувало 242 народних депутати.
Читайте також: Як діяти Україні, якщо Росію повернуть у ПАРЄ
У заяві, яку підтримали більшість нардепів йдеться про те, що "український парламент вважає політично мотивованою підготовку рішення ПАРЄ про зміну процедури Асамблеї в частині скасування можливості оскаржити повноваження національних делегацій по суті або істотного ускладнення порядку такого оскарження".
Мета підготовки такого рішення – забезпечити безперешкодне і безумовне повернення в ПАРЄ делегації РФ на тлі категоричної відмови цієї держави виконувати законні вимоги Асамблеї, пов'язані з порушенням Росією статуту Ради Європи,
– переконані у Раді.
У документі наголошується, що "збереження авторитету і політичної спроможності ПАРЄ в умовах сучасних викликів в Європі можливе винятково, якщо буде забезпечена існуюча інституційна спроможність Асамблеї і її механізмів ведення власних політик".
Раніше за аналогічну заяву проголосував литовський Сейм.
Нагадаємо, раніше профільний комітет ПАРЄ запропонувала повернути представникам Росії право голосу в певних ситуаціях і пом’якшити санкції. Зокрема, під час виборів нового генерального секретаря Ради Європи. Голова української делегації та віце-президент ПАРЄ Володимир Ар’єв заявив, що піде у відставку з посади у разі повернення Росії до організації.
24 квітня ПАРЄ своїм рішенням визнала, що за окупацією частин Донецької та Луганської областей стоїть Росія. Таким чином, ПАРЄ змінила формулювання резолюції, у якій констатувала окупацію непідконтрольних Україні районів Донбасу Росією та "фактичне управління" цих територій з боку РФ.
28 червня ПАРЄ схвалила резолюцію, в якій засуджуються тортури і неналежні умови утримання українських громадян-політв'язнів у Росії, а також містяться вимоги щодо звільнення українців із російських в’язниць.
Що таке ПАРЄ?Це один із двох головних статутних органів Ради Європи. До його складу входять представники парламентів усіх держав-членів. ПАРЄ є найстарішим в Європі органом міжпарламентської співпраці. Асамблея приймає резолюції та рекомендації на основі доповідей, що їх готують депутати. Серед важливих повноважень – вибори Генерального секретаря Ради Європи та його заступника, суддів Європейського суду з прав людини, прийняття висновків щодо кандидатур нових держав-членів, моніторинг виконання ними зобов'язань, взятих при вступі.