Україні не варто розраховувати на Німеччину, – Фейгін

7 червня 2021, 22:00
Читать новость на русском

Німеччина ніколи не була важливим союзником України у питанні гарантування безпеки. Зважаючи на це, українській державі не варто розраховувати на її допомогу.

Російський правозахисник Марк Фейгін заявив, що європейські партнери не є тими гарантами, які б забезпечили суверенітет України. Як він зауважив, якби територіальна цілісність української держави залежала від Німеччини, то її вже давно б не було. 

Читайте також Наразі Німеччина позбавляє Україну перспективи членства в ЄС, – співголова "зелених" Габек

Україні не варто чекати на допомогу

За словами Фейгіна, Німеччина не несе основне навантаження у питанні гарантування безпеки України. На його думку, через це не варто плекати ілюзій та чекати на допомогу німецької держави.

Що стосується Німеччини, то на неї навіть не розраховуйте. Німеччина й до цього не була важливим союзником Києва та Вашингтона у питанні гарантування безпеки,
– наголосив правозахисник. 

Зверніть увагу! Секретар Ради нацбезпеки й оборони Олексій Данілов заявив, що деякі європейські країни, які є потужними гравцями, досі зацікавлені у співпраці з Росією. Зокрема, це Німеччина та Франція.

До теми Від нас залежить, чи допоможуть нам союзники, – Шабунін про "Північний потік-2"

США вирішили поступитися Німеччині

Фейгін зауважив, що зараз влада США вирішила поступитися Німеччині у її прагненні добудувати "Північний потік-2" й, можливо, запустити газопровід.

Як він зазначив, там вирішили не сваритися з німцями та Євросоюзом і загалом підтримувати євроатлантичну солідарність.

Інтерв'ю з Марком Фейгіним: дивіться відео

Що цьому передувало

  • Сполучені Штати Америки у травні заявили, що не запроваджуватимуть санкції щодо "Північного потоку-2". Однак під обмеження потрапили судна та юридичні особи, залучені до його прокладання.
  • За словами Джозефа Байденабудівництво газопроводу майже завершене, тому США не готові запровадити санкції.
  • Посол України в Німеччині Андрій Мельник вимагає, щоб Україну долучили до переговорів щодо російського газопроводу. Він наголосив, що Київ повинен мати право голосу.
  • В уряді Німеччини заявили, що Україна повинна залишитися транзитером газу після запуску "Північного потоку-2".