"Нам би Gepard побільше": у Повітряних силах розповіли, чим потрібно підсилити ППО

2 жовтня 2023, 13:46
Читать новость на русском

Джерело:

"Радіо Свобода"

Україна потребує посилення засобів протиповітряної оборони. У Повітряних силах наголосили, що це необхідно для успішного відбиття російських атак.

Речник командування Повітряних сил України Юрій Ігнат заявив, що нам потрібно більше ЗРК Gepard. Так він прокоментував відбиття атак Росії восени та взимку.

Дивіться також ЗСУ побили рекорд знищення російської артилерії: чому це так важливо для просування наших військ

ППО робить все можливе

За словами Ігната, Україна сьогодні залежить від підтримки з боку Заходу.

Протиповітряна оборона робить усе можливе і буде робити надалі усе можливе. Питання не нашої витримки, а питання допомоги. Треба мати чим це робити,
– сказав він.

Він наголосив, що Україна не може виробляти ракети класу земля-повітря. Він підкреслив, що ракети до систем NASAMS, IRIS-T, Patriot, які є в Україні, нам потрібні будуть в більшій кількості, якщо ворог буде збільшувати інтенсивність обстрілів крилатими ракетами та дронами.

"А також ППО малого радіуса дії. Нам би Gepard побільше", – зазначив речник Повітряних сил.

Україні потрібні мобільні групи ППО

Необхідність посилення ППО у етері телемарафону також підтвердила і речниця ОК "Південь" Наталія Гуменюк. За її словами, наявні засоби потрібно використовувати раціонально.

Переважно є робота мобільних вогневих груп. Їх потрібно дуже багато, щоб розосереджувати по всіх напрямках,
– сказала Наталія Гуменюк.

Вона також розповіла, що ворог запускає дрони-камікадзе по складній траєкторії. 

Росія у вересні запустила по Україні понад пів тисячі дронів

  • Росія не відчуває браку "Шахедів" та методично використовує їх для масованих ударів. Зокрема, у вересні зафіксовано пуски рекордної кількості іранських дронів.
  • У червні ворог випустив 197 дронів, у липні – 246, у серпні – 167. А за вересень – 503 одиниці. Це значно більше за попередній найвищий показник травня, коли Росія використала 413 "Шахедів". У вересні нашим захисникам вдалось збити 396 одиниць, а середня частка знищених цілей складає насправді доволі високий показник у 78,7%.
  • Максимальна пауза між ударами складала лише два дні. Два рази на місяць ворог запустив однакову кількість ударних БпЛА – по 44 одиниці. У цих випадках ефективність роботи української системи протиповітряної оборони склала 73 – 77%. Коли ворог запускає менше ніж 20 "Шахедів" ППО демонструє майже 100% ефективність.