У межах її дії – 20 російських аеродромів: невідомі дані про українську ракету "Паляницю"

25 серпня 2024, 10:52
Читать новость на русском

Українську ракету-дрон "Паляниця" розробляли в Україні півтора року. Вона запускається з наземної установки, а в межах дії далекобійної ракети тепер доступні два десятка російських військових аеропортів.

Про це повідомив президент України Володимир Зеленський. Він наголосив, що розробка допоможе зупинити російські атаки.

Дивіться також Росія вдарила по Харкову і Чугуєву, палає у Бєлгородській області: хронологія 914 дня війни

Як зазначив Зеленський, за понад 2 роки повномасштабної війни країна-агресор випустила по Україні близько 10 тисяч ракет різних типів і більш ніж 33 тисячі КАБів.

"Зупинити атаки на наші міста можна ударами по носіях цього озброєння – російських літаках на військових аеродромах", – повідомив глава держави.

Російські аеродроми тепер досяжні

Володимир Зеленеський зазначив, що у радіусі дії української ракети два десятки російських військових аеродромів.

Вчора відбулось перше успішне бойове застосування нашої нової зброї – української далекобійної ракети-дрона "Паляниця". Розробленої власними силами, щоб знищити наступальний потенціал ворога,
– написав президент.

Він також пообіцяв, що ракет-дронів ставатиме більше, як стало більше далекобійних ударних дронів. 

Деталі розробки

"Паляниця" запускається з наземної платформи, ракета має турбореактивний двигун. При цьому, за словами Володимира Зеленського, українська розробка має чимало переваг, зокрема, вона економніша.

"Вартість ракети-дрона – набагато нижче аналогів. І робота над її здешевлення та збільшення виробництва триває", – додав він.

Як виглядає "Паляниця"

Також президент вперше показав українську далекобійну ракету "Паляниця". На цей час військові не розсекречують головні характеристики ракети – радіус дії, бойову частину та кількість виготовлених одиниць.

Дивіться також Зеленський уперше показав "Паляницю": який вигляд має українська ракета-дрон

Важливо! Союзники не дозволяють використовувати озброєння, яке вони передають для атак по об'єктах на території Росії. Тож, така розробка дійсно може стати справжнім поворотом у війні.

Ще раніше Україна запустила грантову програму для приватних ракетних проєктів, інвестувала в державні конструкторські бюро та провела дерегуляцію для стимуляції цієї галузі.

Фактично, "Паляниця" – перший результат цих зусиль.