Вбивство Гандзюк: суд залишив Павловського під вартою
Апеляційний суд Києва залишив під вартою Ігоря Павловського – фігуранта справи вбивства Катерини Гандзюк. Його також підозрюють у створенні злочинної організації на Херсонщині та незаконному зберіганні зброї. Павловський буде під вартою до 4 березня.
Про те, що запобіжний захід Павловському залишається попереднім, повідомили в пресслужбі Офісу генпрокурора.
Читайте також: Зеленський попросив у прем'єра Болгарії про екстрадицію Левіна
Київський апеляційний суд залишив без змін ухвалу Печерського районного суду. За нею помічнику нардепа попередніх скликань обрано запобіжний захід у виді тримання під вартою без можливості внесення застави,
– йдеться в повідомленні.
На засіданні суду адвокат зазначав, що підозра його підзахисному необґрунтована. Слідство не надало переконливих доказів причетності Павловського до злочинів. Сергет наголосив і на тому, що обшуки у Павловського проходили з порушеннями. Крім того, зброю, яку знайшли у підозрюваного вдома, йому підкинули. Захисник відзначив також погане самопочуття свого підзахисного.
Прокурори просили суд не змінювати запобіжний захід для Павловського. Пояснювали це ризиком його втечі, тиску на свідків й інших фігурантів, а також знищення, спотворення речових доказів.
Що було раніше
20 січня у Херсоні пройшли масові обшуки за справою вбивства активістки Катерини Гандзюк
Також обшуки провели у голови Херсонської облради Владислава Мангера, ексголови Херсонської ОДА Андрія Гордєєва, його заступника Євгена Рищука та інших осіб у справі про вбивство Гандзюк.
Згодом Павловському вручили підозру та затримали. Печерський районний суд Києва 21 січня обрав запобіжний захід Ігорю Павловському. Його відправили під варту на 1,5 місяці – з 21 січня до 4 березня 2020 року.
Павловський є колишнім помічника народного депутата 8-го скликання Миколи Паламарчука (фракція "Блоку Петра Порошенка"), якого також підозрюють в організації вбивства активістки Катерини Гандзюк. Павловський вже раніше перебував у СІЗО за справою Гандзюк, але його випустили під домашній арешт
Детально про запобіжний захід Павловському читайте тут.
Що відомо про смерть Катерини Гандзюк: коротко
Активістка та радниця мера Херсона Катерина Гандзюк померла у листопаді 2018 року. Медики тривалий час намагалися їй врятувати життя та провели кілька операцій, проте безрезультатно. Смерть її настала після нападу, коли жінку облили сірчаною кислотою. У результаті 30% її тіла зазнало опіків.
Замовника злочину досі не знайшли. Адвокати та активісти вважають, що до вбивства Катерини Гандзюк є причетними голова Херсонської облради Владислав Мангер та колишній помічник народного депутата Миколи Паламарчука – Ігор Павловський.
Про покарання винних у нападі на Гандзюк
У червні 2019 року суд виніс вироки 5 співучасникам злочину:
- координатор замаху Сергій Торбін був засуджений до 6 років і 6 місяців ув’язнення,
- нападник Микита Грабчук – 6 років в'язниці,
- причетні до нападу Володимир Васянович та В’ячеслав Вишневський – по 4 роки ув’язнення,
- Віктор Горбунов – 3 роки.
У грудні 2018 року про підозру в організації вбивства оголосили Олексію Левіну (Москаленку). Але він утік за кордон і перебуває в розшуку.