Зауважимо, що суд над Павловським мав початись о 12:00 21 грудня, але його перенесли на 15:00 через відсутність підозрюваного. Зрештою судове засідання почалось тільки о 15:35. Павловський на засідання суду прийшов на милицях і сидів, весь час тримаючи їх перед собою.

Радимо ознайомитися! Хто такий Ігор Павловський і чому його заарештували у справі Гандзюк

Прокурори просили для Павловського запобіжний захід у 60 діб під вартою без альтернативи внесення застави. Представник сторони обвинувачення наголошував, що Павловський "може переховуватись від органів досудового розслідування та перешкоджати кримінальному розслідуванню, незаконно впливати на потерпілих свідків та інших підозрюваних". Крім того, він міг “знищити чи підробити речі та документи, які мають значення для досудового слідства, незаконно протидіяти слідству”.

Адвокати Павловського, зі свого боку, наголошували, що саджати під варту їхнього підзахисного немає потреби, адже він співпрацював зі слідством і до того ж є дуже хворим. Водночас, за їхніми словами, немає жодних ознак, що Павловський може втекти. Захисники додали, що наразі не побачили від слідства доказів, які б свідчили про злочини Павловського.

У підсумку суд клопотання задовольнив частково. Отже, Павловський перебуватиме під вартою з 21 січня по 4 березня 2020 року.

Павуловський, суд, Гандзюк
Суд над Ігорем Павловським / 24 канал

Що під час суду говорили прокурори

За словами прокурорів, Павловський залучав Сергія Торбіна (координатор замаху на Гандзюк) та інших невстановлених людей задля здійснення злочинної діяльності та для супроводу злочинів. Це злочинне угрупування вчиняло злочини проти власності, пов’язані з умисним пошкодженням майна, злочинів проти громадської діяльності та проти життя людини. Зокрема, прокурори розповіли, як Павловський доручив чоловікам на прізвища Пилипенко та Брага та іншим особам знищити спалити авто активістів.

Крім того, вони повідомили, що Павловський організовував масові заворушення, зокрема під стінами Олешківської райради. До них залучили щонайменше 50 осіб. Більше того, за вказівкою Торбіна та Павловського заблокували вхід до будівлі для тих, хто хотів бути присутнім на засіданні сесії.

Зверніть увагу! Прогрес у розслідуванні вбивства Гандзюк: Рада створила нову комісію

Що говорить про справу Гандзюк Павловський

До обрання запобіжного заходу під час спілкування з журналістами Павловський, коментуючи свою роль у справі Гандзюк, зазначив, що був лише випадковим слухачем. Однак, не зміг детально пояснити, що це означає.

Також Павловський розповів, що до нього приїздив Сергій Торбін і нібито просив кошти для поїздки в Київ. За словами Павловського це сталося 17 липня, тобто за кілька днів до нападу на Катерину Гандзюк. Крім того, Павловський зустрічався з Олексієм Левіним (підозрюваний у організації вбивства), і той нібито також просив гроші.

Павловський переконує, що не знав про підготовку злочину та загалом не знав про замах на Катерину Гандзюк. Водночас він стверджує, що його взагалі не просили вплинути на слідство після замаху на Гандзюк. Щоправда, під час суду слідчі заявили, що Павловський усе ж мав вплив на правоохоронні органи. Зокрема, є роздруківки телефонних розмов, з яких видно, що він особисто зідзвонювався з колишніми керівниками поліції та СБУ Херсонської області.

Що передувало цим подіям

Напередодні, 20 січня, у Херсоні пройшли масові обшуки за справою вбивства активістки Катерини Гандзюк. Водночас відбулася спецоперація з усунення злочинного угруповання. Його органзіатором власне і є Павловський .

Також обшуки провели у голови Херсонської облради Владислава Мангера, ексголови Херсонської ОДА Андрія Гордєєва, його заступника Євгена Рищука та інших осіб у справі про вбивство Гандзюк.

Згодом Павловському вручили підозру та затримали.

Павловський є колишнім помічника народного депутата 8-го скликання Миколи Паламарчука (фракція "Блоку Петра Порошенка"), якого також підозрюють в організації вбивства активістки Катерини Гандзюк. Павловський вже раніше перебував у СІЗО за справою Гандзюк, але його випустили під домашній арешт начебто через "жахливий стан здоров’я". Після цього Павловський п’ять разів не з’являвся до Приморського райсуду Одеси та один раз не з’явився до Верховного суду. Щоправда, у ті дні, коли Павловського чекали у суді, він активно пересувався Одесою та Херсоном.

Цікаво! Обшуки у справі Гандзюк: чому правоохоронці активізувались лише зараз

Що відомо про смерть Катерини Гандзюк: коротко

Активістка та радниця мера Херсона Катерина Гандзюк померла у листопаді 2018 року. Медики тривалий час намагалися їй врятувати життя та провели кілька операцій, проте безрезультатно. Смерть її настала після нападу, коли жінку облили сірчаною кислотою. У результаті 30% її тіла зазнало опіків.

Замовника злочину досі не знайшли. Адвокати та активісти вважають, що до вбивства Катерини Гандзюк є причетними голова Херсонської облради Владислав Мангер та колишній помічник народного депутата Миколи Паламарчука – Ігор Павловський.

Кого вже покарали за напад на Катерину Гандзюк

У червні 2019 року суд виніс вироки 5 співучасникам злочину:

  • координатор замаху Сергій Торбін був засуджений до 6 років і 6 місяців ув’язнення,
  • нападник Микита Грабчук – 6 років в'язниці,
  • причетні до нападу Володимир Васянович та В’ячеслав Вишневський – по 4 роки ув’язнення,
  • Віктор Горбунов – 3 роки.

У грудні 2018 року про підозру в організації вбивства оголосили Олексію Левіну (Москаленку). Але він утік за кордон і перебуває в розшуку.

До теми! Справа Гандзюк: імовірному замовнику злочину Мангеру зменшили заставу

Дивіться відео: як Павловському обирали запобіжний захід