Коли Рада збереться на позачергове засідання: версія "Слуги народу" та Разумкова
Верховна Рада України провела позачергове засідання у понеділок, 13 квітня. Наступного разу депутати можуть зібратися або 16 числа, або вже на початку наступного тижня (21 – 23 квітня). Поки лише точно відомо, що позачергового засідання Ради 15 квітня не буде. На ньому мали розглянути законопроєкт про регламент.
Дата позачергового засідання Ради: версія "Слуги народу"
Як у телеграмі зауважив нардеп від "Слуги народу" Олександр Качура, позачергове засідання ВР призначено на Чистий четвер, 16 квітня. Розпочнеться воно о 13.00.
Важливо Рада схвалила зміни до державного бюджету 2020: основні цифри
"Будемо чистити регламент від можливості поправочного спаму", – зауважив він.
Про те, що позачергове засідання Ради може пройти 16 квітня, повідомила також заступниця голови фракції "Слуга народу" Євгенія Кравчук. За її словами, про це депутатам від "Слуги народу" повідомив глава фракції Давид Арахамія, передає Інтерфакс-Україна.
Раніше Кравчук припускала, що Рада може зібратися або в найближчий четвер, або вже після великодніх свят – вівторок або середа.
Коли на позачергове засідання збереться Рада: що каже Разумков
Голова Верховної Ради Дмитро Разумков повідомив, що позачергове пленарне засідання Верховної Ради пройде або наприкінці поточного тижня (до 17 квітня), або на початку наступного.
Якщо ми говоримо про зміни до регламенту, то це друге читання. Тут багато чого залежатиме від порядку денного – можливо, лише це питання, можливо, ще декілька. Гадаю, що це буде або кінець цього тижня, або початок наступного, відбудеться додаткове позачергове засідання, на якому розглядатимуть, я гадаю, декілька питань, зокрема, можливо, зміни до регламенту,
– зазначив парламентар у ефірі одного з українських телеканалів.
За словами Разумкова, найімовірнішими датами позачергового засідання є або четвер, 16 квітня, або середа, 22 квітня.
Що передувало цим заявам
Заступниця голови фракції "Слуга народу" Євгенія Кравчук в ефірі 24 каналу розповіла, що офіційного підтвердження про засідання Верховної Ради 15 квітня немає.
Ще тривають консультації, тому вірогідно, що засідання відбудеться в інший день,
– розповіла вона.
Інформацію про засідання, яке нібито мало відбутись 15 квітня, спростував і нардеп від фракції "Голос" Ярослав Железняк.
Завтра засідання парламенту не буде – ані по змінах до регламенту, ані по "банківському" закону. Чекаємо інформацію про наступну дату. Весело,
– написав він на своїй фейсбук-сторінці.
Цікаво Верховна Рада під час карантину: хто найчастіше відвідував засідання
Можливі зміни до регламенту
За словами Кравчук, питання про зміни до регламенту розглядали на засіданні фракції.
"Є законопроєкт, який вже пройшов перше читання, потрібно, щоб правки до другого читання розглянув комітет", – додала вона.
Мовиться про законопроєкт №1043 "...щодо протидії зловживанням прав народних депутатів у ході законодавчої процедури", який 10 вересня 2019 року ухвалили у першому читанні.
Кравчук зауважила, що законопроєкт про зміни до регламенту частково обмежує права депутатів. Згідно зі змінами до регламенту, у Раді діятиме нова процедура у роботі з правками.
Якщо є велика кількість правок, які відхилив профільний комітет – треба буде вибрати лише по 5 від кожної фракції і саме їх можна буде ставити на підтвердження в залі,
– зазначила Кравчук.
Вона пояснила, що має бути певний баланс між правами народних депутатів і загальним принципом роботи в залі.
Зверніть увагу Боротьба з засиллям правок: Разумков розповів, як парламент вийде із ситуації
Про що мовиться у законі щодо зловживання прав депутатами
- Згідно з пояснювальною запискою, пропонується, щоб не менш як одна третина від конституційного складу народних депутатів, президент або Кабінет міністрів могли внести проєкт постанови Верховної Ради про скасування рішення щодо прийняття закону, постанови чи іншого акта в цілому. Це зупинило б одноосібні подання на скасування якогось закону, який вже схвалила більшість.
- Тільки за процедурними рішеннями парламенту можна проводити обговорення врахованої головним комітетом пропозиції, поправки з подальшим голосуванням за її ухвалення, виключення у цілому чи її частини.
- У такому ж порядку можуть порушувати питання про розгляд пропозиції чи поправки до тексту статті законопроєкту, який ухвалили у першому читанні, якщо така правка відсутня у запропонованій головним комітетом редакції.
Розгляд цього законопроєкту у другому читанні мав би пришвидшити розгляд "антиколомойського" закону у другому читанні.
Раніше у ЗМІ поширилася інформація, що на другому за тиждень засіданні розглядатимуть так званий "антиколомойський" закон. Однак, до цього часу не встигнуть погрупувати і внести у таблицю на розгляд усі 16 тисяч правок, які до нього внесли.
Що відомо про позачергові сесії Ради?Верховна Рада України змінила календар 3 сесії таким чином, щоб під час карантину не було пленарних засідань. Натомість парламентарі провели вже 4 позачергові засідання.
З них 3 відбулися в один день – 30 березня. Під час позачергових засідань Рада, зокрема, ухвалила "антиколомойський" і земельний законопроєкти, визначила правила карантину, розблокувала харчування війська і багато іншого.