Головного результату не досягнули: який у Росії був задум щодо виборів до Європарламенту

11 червня 2024, 04:46
Читать новость на русском

У неділю, 9 червня, завершилися вибори до Європарламенту. Росія з усіх сил намагалась вплинути на результати. Однак ворогу це на сьогодні не вдалося.

Таку думку 24 Каналу озвучив політолог Олег Лісний. За його словами, Кремль має ціль зруйнувати євроінституції або посадити туди своїх проросійських політиків.

До теми Вибори до Європарламенту: лідирують проукраїнські чи проросійські партії

"Вони максимально зробили для того, щоб отримати дуже важливі для них результати. Але основного результату досягнути не вдалося. Я сподіваюсь. І поки це має такий вигляд. Я про сьогодні на сьогодні кажу, тому що зараз прогнозувати щось дуже далеко сумнівно. Але вони хочуть зруйнувати євроінституції як такі або насадити там своїх проксі", – сказав він.

Росія прямо-непрямо впливала на вибори

Олег Лісний зазначив, що Росія намагається підкуповувати різних європейських політиків, як праворадикалів, так і ліворадикалів. Якийсь відсоток проросійських осіб таки вдалося протягнути.

Так, цей сплеск тих людей, які проти міграції і так далі, об'єктивно спирається на те, що відбувається у світі. Те, що відбувається у світі, інспірує Росія. Тому вона прямо-непрямо впливала на ці вибори. Якогось результату вона все-таки досягла, когось вони протягнули з проросійських,
– підкреслив він.

Як пояснив політолог, головне, щоб сили, які сформують коаліцію в Європарламенті, були не лише проукраїнські, а й проєвропейські. Вони повинні озвучувати, що Росія не зупиниться, а тому в Європі може бути війна, до якої потрібно готуватися.

"Вони повинні бути проєвропейські, повинні сформувати візію про те, що буде війна, що до неї треба готуватися, а Україна – це складова перемоги або протистояння. Я дуже сподіваюсь, що ми таку позицію все-таки побачимо", – наголосив Лісний.

Вибори до Європарламенту: головне

  • Традиційно вибори до Європарламенту проходили протягом 4 днів. 6 червня вони стартували у Нідерландах, 7 – 8 червня пройшли в Ірландії, Латвії, на Мальті, у Словаччині та Чехії. Переважна частина інших країн ЄС проводила вибори в неділю, 9 червня.
  • Станом на 20:00 (за європейським часом) 9 червня найбільшу фракцію у десятому скликанні Європарламенту отримає проукраїнська Європейська народна партія (ЄНП). Ймовірно, вона матиме 186 з 720 місць.
  • Відомо, що від цієї партії Урсула фон дер Ляєн є кандидатом на пост глави Єврокомісії. Вона заявила, що хоче сформувати "центр" в оновленому Європейському парламенті. Ця коаліція складатиметься з партій, що мають проєвропейську і проукраїнську позиції.