У Грузії завершилися парламентські вибори: відомі перші результати екзитполів

26 жовтня 2024, 19:48
Читать новость на русском

Цілий день 26 жовтня у Грузії проходили вибори до парламенту, від яких залежить майбутній політичний курс країни. Проросійські партії протистояли проєвропейським.

О 20:00 виборчі дільниці закрилися. Тоді телекомпанія Formula опублікувала результати екзитполу, проведеного американською Edison Research. Відповідно до них, лідерство перехопила опозиція.

Дивіться також "Він бореться за нас": президентка Грузії на проєвропейському мітингу звернулась до Зеленського

Хто вирвався уперед

Згідно з екзитполом, дані якого оприлюднили опозиційні канали "Мтаварі" та "Формула", опозиційні сили сукупно отримують 51,9 відсотка голосів, тоді як керівна партія "Грузинська мрія" – 40,9 відсотка. 

Цей екзитпол проводився на всій території країни. Було опитано 14 946 виборців. Можлива похибка складає +/-2,5 відсотка.

Останнє опитування Edison Research перед виборами прогнозувало об’єднаній опозиції понад 50 відсотків голосів.

Тим часом згідно з екзитполом проурядового каналу "Імеді", більшість місць у парламенті отримує правляча партія "Грузинська мрія".

"Грузинська мрія" після оголошення результатів екзитполів святкує перемогу, біля їх офісу в небо запустили феєрверки.

Зверніть увагу! Після опрацювання 70 відсотків голосів ЦВК Грузії оприлюднила попередні результати виборів. Із майже 53 відсотками лідирує "Грузинська мрія". Прем'єр Угорщини вже поспішив її привітати із перемогою.

Нагадаємо, що нині правляча партія "Грузинська мрія" тримається відверто проросійського курсу, тим самим поставивши під загрозу шлях країни до ЄС.

Нещодавно через антидемократичну політику влади Єврорада призупинила вступ Грузії до Євросоюзу. Досить пригадати ухвалений закон про "іноагентів", який дублює подібний у Росії. 

Зазначимо, що Бідзіна Іванішвілі, голова правлячої партії Грузії, заявив про плани заборонити опозиційні партії у разі, якщо "Грузинській мрії" вдастсься здобути конституційну більшість у парламенті.

До речі, саме цей політик відзначився цинічною заявою про те, що Грузія нібито має вибачитися за війну з Росією 2008 року. 

Проросійські грузини в уряді змогли роздратувати українців під час передвиборчої кампанії. Вони активно використовували для реклами банери із зображенням зруйнованих російською агресією українських міст.