Ведеться гра: як Кремль використовує опозиціонерів під час виборів

7 лютого 2024, 14:47
Читать новость на русском

Так звана російська опозиція слідує за порядком, який диктує Кремль. Зокрема, Бориса Надєждіна, якого називають "опозиційним" та "антивоєнним", можуть допустити до "виборів" президента, адже він не є незалежним.

Таку думку 24 Каналу озвучив російський правозахисник Марк Фейгін. Він підкреслив, що у такий спосіб російська опозиція ніколи не переможе путінський режим.

Читайте також Росія не хоче допускати на вибори Боріса Надєждіна: він "виступає за мир" з Україною

Опозиція слідує за порядком Кремля

Марк Фейгін зазначив, що російська влада може дозволити народу мати так званих опозиційних кандидатів. Кремль дає можливість стояти за них у чергах, ставити підписи, однак знає, що у будь-якому випадку протестів не буде. Тому путінський режим може як дозволити Надєждіну балотуватися, так і зняти його кандидатуру у будь-яку хвилину.

З цієї точки зору опозиція завжди програє. Насамперед вона ліберальна, тому що боїться взяти на себе відповідальність за формування порядку денного. Наприклад, закликати штурмувати Кремль або створювати армію. "Краще легально, тихо, щоб не було претензій, не забрали майно, щоб нас не вбили",
– сказав він.

Кремлю байдуже на Надєждіна, бо "вибори" все одно будуть несправжні, як у попередні рази. Путін нібито отримає 75 – 85%, а Надєждіну напишуть 1 – 3% голосів. Крім того, той же Надєждін згодом може привітати Путіна з "перемогою на виборах".

"Ці "вибори" не дадуть жодних переваг опозиції. Вона їх ніяк не використовує на свою користь та не заробить авторитету. Навпаки – на розчаруванні, яке точно виникне після, програє", – додав правозахисник.

Борис Надєждін: головне

  • Борис Надєждін у випадку перемоги на "виборах" не планує повертати Україні окуповані території. Хоча він запевняє, що виступає за припинення російсько-української війни, оскільки "жодна із заявлених цілей "СВО" не виконана".
  • Аналітики ISW зазначили, що у Росії висунули "опозиційного" політика, щоб у такий спосіб створити ілюзію "вибору" для своїх громадян. Йому вже вдалося зібрати необхідні для реєстрації у ЦВК 100 тисяч підписів. Росіяни стояли у величезних чергах, щоб відати свій підпис за нього.
  • Борис Надєждін стрімко набирає голоси. Російська опозиціонерка Ольга Курносова зауважила, що він посідає друге місце після Владіміра Путіна за підтримкою росіян та може набрати приблизно 10% голосів на виборах.
  • У Росії відмовилися допустити на "вибори" Бориса Надєждіна. Російський політик повідомив, що робоча група ЦВК Росії повідомила йому про значну "нестачу підписів", що становить приблизно 15%. Він заявив, що буде діяти далі. У випадку відмови ЦВК зареєструвати його кандидатуру політик планує оскаржувати це рішення у Верховному Суді.