Кремль панічно цього боїться: які серйозні загрози є для Путіна перед виборами
Передвиборча кампанія Владіміра Путіна у розпалі. Пропаганда робить усе, аби покращити шанси диктатора, хоч і результати виборів відомі усім наперед. Однак все може пройти не так гладко, як планується.
Політична еліта в Росії має низку пересторог, які можуть зіпсувати усі плани, пов'язані з виборами. Детальніше про них це 24 Каналу розповів головний консультант Національного інституту стратегічних досліджень Іван Ус.
Читайте також У нас є кілька опцій: ексклюзивне інтерв'ю з Подоляком про "таємні перемовини"
Страхи російської верхівки
У Кремлі активно готуються до виборів. Владіміру Путіну намагаються створити якомога кращий образ в очах громадян, намагаючись якось "зам'яти" той факт, що влада у диктатора зберігається вже більш як 25 років.
Система працює на те, щоб зберігалася оця конструкція, яка існує в Росії. Проте наскільки вона відповідає реальності – це інше питання. Не все так гладко для російської влади, вона це добре розуміє і дуже боїться, що з'явиться якийсь "Пригожин 2.0",
– зауважив Іван Ус.
Страхом Кремля є не просто поява "другого Пригожина", але й те, що він доведе ту справу, яку сам Євгеній Пригожин покинув на пів дороги. Адже оця зупинка пригожинського заколоту у буквальному сенсі коштувала йому життя.
"Якщо з'явиться людина, яка захоче це повторити, сумнівно, що зупинятиметься. Відповідно це може призвести до значних змін. Поки це лише теорія, але це не означає, що підґрунтя для такої теорії немає", – наголосив Ус.
Росіяни, здається, і самі не проти нового заколоту. Однак його втілення у життя – складне завдання. Тож залишається тільки сподіватися на внутрішній розкол у Росії, який призведе до серйозних наслідків.
Путін готується до виборів: як це позначається на фронті
- Головною складовою передвиборчої кампанії Путіна мають стати відчутні зрушення на фронті. Раніше диктатор наказував військовим захопити Авдіївку до 14 грудня – коли проходила його підсумкова пресконференція. Далі термін змістився до Нового року. Однак окупанти не змогли досягнути й цього. Тож Путін сподівається, що до виборів 15 – 17 березня росіяни покажуть бодай якусь "перемогу".
- Оскільки справи з Авдіївкою просуваються складно, у планах росіян активізація наступальних дій на окремих ділянках фронту. У Головному управлінні розвідки повідомили, що військово-політичне керівництво України відомо про ці наміри ворога, до них готуються. Водночас якщо і ці наступальні операції будуть провальними, російська пропаганда намагатиметься поширювати чергове ІПСО та вигадувати "перемоги".
- Зауважимо, що ворожа пропаганда діє не лише на самих росіян. Її також широко розповсюджують на тимчасово окупованих територіях України. Зокрема, російська ЦВК вирішила провести вибори на Херсонщині, Запоріжжі, так званих "ДНР" та "ЛНР", а також у Криму.