Поки ООН закриває очі: Європарламент визнав підрив ГЕС воєнним злочином Росії
Депутати Європейського парламенту на пленарному засіданні 14 червня у Страсбурзі визнали підрив Каховської гідроелектростанції воєнним злочином Росії. Натомість Організація об'єднаних націй досі вагається, хто ж саме винен у знищенні дамби.
Про це на своєму стрімі розповів Олег Жданов, передає 24 Канал. За його словами, ООН просто не хоче бачити та визнавати очевидне.
До теми Бездіяльність та сліпота: чому ООН та інші міжнародні інститути мають змінитися або померти
"Останній воєнний злочин Росії"
Депутати Європарламенту засудили знищення дамби в Новій Каховці. Крім того, його назвали "останнім воєнним злочином Росії", за яке мають бути відповідні наслідки.
Таку резолюцію прийняли на зло Організації об'єднаних націй – привіт вам ООНівці – які досі не можуть визначитись, хто ж підірвав Каховську ГЕС. При тому, що її понад рік контролює Росія,
– наголосив Олег Жданов.
Власне, біля залишків Каховської ГЕС досі перебувають російські військові. Вони займали навіть дахи затоплених будинків біля станції. Однак чомусь ООН досі цього не бачить і не розуміє. Або ж просто вдає, що не розуміє.
Натомість Європарламент чітко класифікував підрив станції, відверто назвавши це воєнним злочином Росії.
Зверніть увагу! У виданні Reuters повідомили, що за висновками групи юридичних експертів, вибух на Каховський ГЕС спричинила вибухівка, яку заклали росіяни. На таке дослідження західним аналітикам знадобилось фактично два тижні.Олег Жданов про визнання підриву Каховської ГЕС воєнним злочином: дивитись відео
Підрив Каховської ГЕС: останні новини
- Генеральний директор МАГАТЕ Рафаель Гроссі 15 червня відвідав окуповану Запорізьку АЕС. Він, зокрема, висловився про підрив Каховської дамби. Одним із найважливіших наслідків трагедії Гроссі назвав питання охолодження ЗАЕС. Поки для цього є ставок-охолоджувач, води в якому вистачить ще на деякий час. Станція працюватиме над поповненням води для підтримки нормального функціонування ЗАЕС, за чим стежитиме МАГАТЕ.
- Проблем після знищення Каховської ГЕС насправді є дуже багато. Ще однією з них є можливе розповсюдження інфекційних захворювань. За словами міністра охорони здоров'я Віктора Ляшка, деякі небезпечні показники у воді перевищують норму у 28 тисяч разів. На постраждалих територіях припускають поширення холери, хоч поки жодного випадку зафіксовано не було.
- В Укргідроенерго повідомили, що на відновлення роботи Каховської ГЕС необхідно щонайменше 5 років. Такий проміжок часу знадобиться тому, що відновити гідроелектростанцію через підрив неможливо. Натомість доведеться розібрати стару та вже на її місці будувати нову.