"Режим самоліквідації": експерт пояснив, що насправді відбувається у Бєлгороді

14 жовтня 2022, 13:51
Читать новость на русском

Біля російського Бєлгорода останніми днями пролунали декілька вибухів. Найімовірніше, що спрацював режим самоліквідації ракет С-300, якими окупанти б'ють по Харкову.

Про це 24 каналу сказав військовий експерт Роман Світан. Він зауважив, що ракети С-300 тривалий час не проходили визначених регламентних робіт, тому дуже багато із них просто не стартують.

Зверніть увагу Щось пішло не так, – Подоляк відреагував на обстріл росіянами Бєлгорода

Що насправді могло трапитися у Бєлгороді

Світан зазначив, що відстань від Бєлгорода до Харкова становить приблизно 80 кілометрів. Тому з-за Бєлгорода можуть запускатися ракети С-300, якими російські окупанти обстрілюють це українське місто.

Дальність дозволяє саме з-за Бєлгорода обстрілювати, навіть дістаючи до центру міста Харкова,
– сказав військовий експерт.

На його думку, є ймовірність того, що подібний обстріл планувався по Харкову, по його об'єктах інфраструктури. Однак С-300 – це ракети "земля-повітря", які росіяни переробили на "земля-земля", щоб завдавати ударів по об'єктах на землі.

Найімовірніше, вони просто не спрацьовують. Є такий режим самоліквідації цих ракет через певні моменти. Всі ці ракети практично дуже старі, їм по кілька десятків років,
– зауважив Світан.

За його словами, ракети С-300 не проходили визначених регламентних робіт, тому дуже багато із них просто не стартують. Під час виходу з шахт вони відходять від траєкторії.

Там стоїть так званий самоліквідатор. Тому ракета могла просто падати або самоліквідуватися,
– заявив військовий експерт.

Адже, зауважив він, дуже багато таких ракет, якими росіяни працюють, наприклад, по Запоріжжю падають у районі Пологів, за Токмаком. Тобто вони не спрацьовують. Подібне могло статися й у цьому випадку, коли росіяни збиралися обстріляти Харків, а ракета самоліквідувалася й упала на будь-який комплекс міста Бєлгорода.

Світан пояснив, чому насправді у Бєлгороді могли пролунати вибухи: дивіться відео

Чи могла це вчинити ФСБ

Світан зауважив, що оголошення Росією воєнного стану та повної мобілізації в прикордонних з Україною регіонах для того, щоб захищатися від українців, які нібито їх обстрілюють, було би дуже правильним кроком з військового погляду.

Адже весь кордон Росії й України можна вважати лінією фронту. Тому російські генерали повинні були би принаймні вимагати запровадження воєнного стану вздовж усього кордону України з Росією, а також України з Білоруссю,
– заявив військовий експерт.

Адже, зауважив він, військовим набагато простіше здійснювати певні заходи воєнного плану в тих регіонах, де оголошений воєнний стан. Також там легше включати режим повної мобілізації, адже люди будуть мотивовані захищати свої будинки.

Механізм дуже простий. Він випробуваний з 2014 року на українській території в районі Донецька, Луганська. Тобто ще 8 років тому в цих містах бути так звані блукаючі російські міномети, які обстрілювали житлові будинки, вішаючи ці проблеми на українські війська, та піднімали якось мотивацію вступати до лав "ДНР",
– сказав Світан.

Тому, на його думку, такий самий хід росіяни можуть застосувати і до своїх областей. Тим паче, що для ФСБ, яка понад 20 років тому підірвала з десяток російських будинків для того, щоб поставити Путіна до влади, буде нескладно, зокрема, обстріляти Бєлгород тими ж ракетами С-300.

Що відомо про вибухи в Бєлгороді