Розмови тривають, – Кулеба про хід діалогу з Угорщиною після зустрічі з Сійярто

19 березня 2024, 22:45
Читать новость на русском

У січні міністр закордонних справ Угорщини Петер Сіярто зустрівся з Андрієм Єрмаком і Дмитром Кулебою, було обговорено низку важливих питань. Наразі очільник українського МЗС відповів, які зміни у відносинах між країнами відбулися після обговорень посадовців.

Під час онлайн-брифінгу з представниками іноземних ЗМІ глава МЗС Дмитро Кулеба відповів, чи змінилися відносини між Україною та Угорщиною після його зустрічі з Сіярто. За його словами, діалог з приводу проблемних питань двосторонніх відносин продовжується, інформує 24 Канал.

Дивіться також "Корисні ідіоти" на службі Кремля: як діє розгалужена мережа російської пропаганди в Європі

Зробили багато для нормалізації відносин

Дмитро Кулеба повідомив, що наразі жодних зустрічей із міністром закордонних справ Угорщини він не планує.

Ми розмовляємо, ми знаємо один одного деякий час, ми обидва зробили багато для нормалізації відносин між Україною та Угорщиною,
– сказав він.

Зокрема, глава МЗС України згадав їхню зустріч в Ужгороді наприкінці січня. Як зазначив Кулеба, тоді було запущено двосторонній трек для вирішення найбільш проблемних питань у відносинах між країнами.

Дмитро Кулеба наголосив, що розмови між політиками тривають. За його словами, Петер представляє Угорщину, а він та голова Офісу президента Андрій Єрмак – Україну.

"Наша позиція проста – ми хочемо розв'язати двосторонні проблеми на двосторонній основі. Ми віддані цій меті й ми робимо кроки вперед", – наголосив Кулеба.

Позиція Угорщини щодо України: останні новини

  • Державний секретар Угорщини, відповідальний за політику безпеки, Петер Штарай 19 березня заявив, що Україна має виконати вимоги Будапешта щодо нацменшин, аби ті схвалили рамку для переговорів та дали "зелене світло" на проведення першої міжурядової конференції.
  • За словами Штарая, Будапешт буде підтримувати процес розширення, однак їхні судження базуватимуться на індивідуальних показниках. Угорщина хоче відкрити розділи для переговорів з Сербією, Албанією та Північною Македонією та закрити деякі розділи з Чорногорією.
  • Міністр закордонних справ Польщі Радослав Сікорський привітав рішення Ради ЄС виділити 5 мільярдів євро на військову допомогу для України в рамках Європейського фонду миру. Водночас Будапешт досі блокує восьмий військовий транш для України.
  • Зокрема, за даними ЗМІ, Будапешт розіслав документ країнам Євросоюзу, де висловлює претензії до України щодо становища угорської національної меншини. Вимоги стосуються вільного використання мови та політичного представництва.