Британія не воювала б окремо: військовий оглядач пояснив позицію країн НАТО щодо війни в Україні

29 березня 2024, 20:12
Читать новость на русском

Франція запустила дискусію щодо можливого відправлення військ деяких країн НАТО до України. Не варто сподіватися, що вони перебуватимуть саме на фронті. А загалом потрібно дочекатися конкретних рішень.

Про це 24 Каналу розповів військовий оглядач Давид Шарп, прокоментувавши також матеріал видання The Telegraph, де стверджують, що британські війська не змогли б воювати з Росією довше, ніж 2 місяці.

Дивіться також Україна виграла час: чому країни Європи повертають призов до армії, зокрема жінок

Тут важливо усвідомити, що це абсолютно гіпотетичний варіант. Велика Британія та Росія не мають спільних кордонів. Тому Британія не воюватиме окремо. Цей матеріал був закликом, аби Британія звернула більшу увагу на посилення власного війська.

Чи можуть війська НАТО зайти в Україну

Як наголосив Шарп, Франція зараз всього запустила дискусію щодо можливого відправлення військ до України. Позиції тут є різні. До прикладу, Німеччина навряд чи на це погодиться. Адже там насамперед орієнтуються на обережність. 

Варто розуміти, що країни НАТО, попри блок, мають власну політику і можуть діяти на свій страх і ризик в різних точках землі. Та ж Франція, на відміну від Німеччини, регулярно проводить операції в Африці. Але це не означає, якщо на французький контингент в Малі нападуть якісь бойовики, то це буде атака на країну НАТО і привід до застосування 5 статті. Якби напали на країну НАТО в Європі – це одне. А якщо хтось діє в іншому регіоні – це інше,
– зазначив Шарп.

Тому, якби відбулася ситуація, що якийсь іноземний контингент потрапив би під обстріл Росії в Україні, то це не була б безперечна активація 5 статті НАТО.

Також з приводу відправлення військ. У Франції заявили, що йдеться не про участь у бойових діях. Це все може розглядатися як допомога Україні не на полі бою. Інструктаж; перебирання функцій, які стосуються ремонту, логістики тощо. Можна ще щось придумати. Але тут варто не гадати, а просто дочекатися конкретних дій,
– зазначив Шарп.

Відправлення військ НАТО до України: коротко

  • Близько місяця тому президент Франції Еммануель Макрон публічно підняв питання щодо можливості відправлення західних військ до України. Глава МЗС Дмитро Кулеба вважає, що Європа має звикнути до думки, що цей день може колись настати.
  • У виданні Le Figaro зазначили, що знає про 5 можливих варіантів, як можуть залучити війська французької армії в Україні. Деякі варіанти передбачають пряму участь в боях.
  • Посол Франції в Україні зазначив, що деякі країни підтримали ідею Макрона. Про це він заявив під час 16 Київського безпекового форуму.