Це банальна математика, — Подоляк про терміни завершення війни
Питання завершення війни полягає у співвідношенні ресурсів, які є у розпорядженні України та ресурсів ворога. Це можна вирахувати математично.
Про це в ексклюзивному інтерв’ю 24 Каналу сказав радник голови Офісу Президента Михайло Подоляк. Допоки світ не надає Україні необхідну зброю, побоюючись поглиблення конфлікту, Росія відчуває можливість ескалації і здійснює її.
Дивіться також Зеленський здійснив візит до Дніпра: провів Ставку в зоні відповідальності ОСУВ "Таврія"
"Це банальна математика – ви рахуєте ресурси опонента, його мобілізаційні резерви, можливості його військово-промислового виробництва, – і виробляєте стратегію паритетності, надаєте нам інструменти. Тоді як західні еліти продовжують помилково вважати Росію потужною країною, і саме це призведе до ескалації конфлікту", – наголосив речник.
Він зауважив, що 17 місяців війни сьогодні паритетні чотирьом рокам війни у середині минулого століття, враховуючи задіяні технічні потужності та типи озброєння. Це одна з причин, чому переважна більшість громадян України хочуть її завершення.
Як рахувати ресурси у війні
Рішення про надання чи ненадання зброї Україні має бути мотивоване не страхом ескалації, а прорахунком наявних потужностей у сторін, що воюють.
"Коли ти математику розумієш, ти не будеш казати "F-16 не потрібні" або "вам достатньо три ATACMS". Чому три ATACMS, – тому, що це більше, ніж учорашні 36 "Калібрів": ті летять на якісь дві тисячі кілометрів, а у вас летить на 200. Це і є паритет", – наголосив радник голови ОП.
Зверніть увагу! Повне ексклюзивне інтерв`ю з Михайлом Подоляком можна прочитати вже згодом на сайті 24 Каналу. Не пропустіть!Українці мають психологічну перевагу
Суспільні настрої громадян України і Росії кардинально різні. Психологічно ми маємо тотальну перевагу над ворогом, і це – єдине, що дає людству надію на справедливе завершення війни.
"Психологія України щодо того, чому ми маємо рацію і чому ми повинні виграти компенсує наші ресурсні дефіцити", – зазначив Михайло Подоляк.
Військова допомога Україні
- 25 липня міноборони США оголосило про додатковий пакет військової допомоги Україні на суму 400 мільйонів доларів. Він включає додаткові боєприпаси для ППО та артилерії, бронетехніку, протитанкову зброю.
- Разом з тим Україна з початку війни просить про надання далекобійних ракет, які могли б кардинально змінити ситуацію на полі бою. Ракети ATACMS допомогли б нам знищити стратегічні цілі у Криму та на окупованих територіях: військові частини, склади боєприпасів ворога, Кримський міст.
- Тим часом у США заявили, що у них недостатньо ракет ATACMS, щоб передавати їх Україні.