Генерал США сказав, що визначатиме наступні місяці війни
Завдяки Курській операції Україні вдалося повернути військову ініціативу. Чим довше Збройні Сили окуповують російську територію, тим слабшим стає Владімір Путін. Втім, війна триває і країна-агресор не планує здаватися.
Успіх операції на Курщині залежатиме від здатності стабілізувати ситуацію на лінії в південно-східній частині країни, сказав 24 Каналу генерал США у відставці, колишній директор ЦРУ Девід Петреус.
Варте уваги Один у полі воїн, якщо це дрон: бійці ССО показали неперевершену роботу на Курщині
Які можливості Україні дала Курська операція
Сполучені Штати Америки та Євросоюз повинні й надалі підтримувати Україну. Подальше прискорення набору, підготовки та оснащення українських солдатів для заміни воїнів може бути найважливішим фактором, який визначатиме хід війни наступні кілька місяців.
На думку генерал США у відставці, Курська операція має як переваги, так і недоліки. Для наступу на Курщину Сили оборони залучили 4 найкращі бригади України з логістикою, протиповітряною бороною, інженерами, безпілотниками тощо. Всі ці засоби застали росіян зненацька.
ЗСУ проникли до росіян й показали, якими вони є насправді – небоєздатними. Відповідь з боку Росії була непослідовною,
– мовив Петреус.
Зараз ворог намагається виштовхнути Сили оборони, стиснути українську зону контролю, щоб врешті-решт спробувати витіснити війська України зі своєї території. Для цього Росії довелося значно збільшити свої сили на Курщині, але ці сили противник міг використати на передовій, зокрема у районі Покровська.
Однак, попри всі зусилля, контрнаступ Росії у Курській області тривав усього кілька днів й був безрезультатним.
Ключовим моментом є те, що якщо росіяни чинитимуть значний тиск, то ЗСУ доведеться провести контрольоване відведення. Проте у цьому і є головний успіх, адже військово-політичне керівництво Росії перекине для цього на Курщину значну частину своїх військ, що завдасть удару по репутації диктатора,
– зазначив колишній директор ЦРУ.
Сотні російських солдатів потрапили у полон. Буквально декілька днів тому відбувся третій обмін полоненими від початку Курської операції, чого не було протягом тривалого часу. Тисячі російських солдатів досі перебувають в оточенні й не можуть втекти, адже мости через річку Сейм були вдало підірвані. Тож є перспектива великої кількості в'язнів.
Зверніть увагу! Аналітики Інституту вивчення війни вважають, що Курська операція стимулювала Росію до обмінів полоненими. За цей час додому вдалося повернути 267 громадян, серед яких вперше за понад рік були бійці "Азову".
Феномен українських дронів
Я сподіваюся, що українські безпілотники не зупиняться і тисячами летітимуть по ворогу. Насправді дрони-камікадзе треба розглядати як боєприпаси, як набір складної артилерії,
– додав Петреус.
За його словами, у цій війні не надають вагомого значення ближній авіаційній підтримці. Йдеться про винищувачі-бомбардувальники прямо над полем бою. Це вкрай складно, оскільки загроза протиповітряної оборони значна з обох боків.
Однак підтримка України з повітря – дрони. Вони інтегровані й тісно підтримують тих, хто фактично перебуває на передовій. Це їхня далекобійна артилерія, ближня авіаційна підтримка тощо.