Війна в Україні входить у критичну фазу, росія залучила 80% сухопутних військ, – генсек НАТО
У війні проти України вже залучені 80% сухопутних військ росії. Це безпосередньо впливає на можливість цієї країни становити загрозу іншим державам.
Таку думку висловив 9 вересня генсек НАТО Єнс Столтенберг. Про це повідомляє 24 канал із посиланням на його брифінг із держсекретарем США Ентоні Блінкеном після їхньої зустрічі в Брюселі.
До теми В Україні "знищені" армії 9 країн НАТО: що означають 50 тисяч втрат росії в порівнянні
Столтенберг закликав більше допомагати Україні
На думку генсека НАТО, ця війна передусім визначає, чи зможе російська армія надалі становити загрозу членам Альянсу. Саме тому він акцентує на потребі допомагати Україні в боротьбі.
Моє перше повідомлення членам Альянсу полягає в тому, що ми вітаємо безпрецедентну підтримку, ми закликаємо до ще більшої підтримки, і ми закликаємо їх глибше дослідити запаси, щоб продовжувати надавати Україні те, чого вона негайно потребує,
– сказав Столтенберг.
Він додав, що в НАТО вже створені структури, які займаються оборонним плануванням. "Нарощуємо виробництво, що ми поповнюємо запаси, щоб мати можливість продовжувати надавати підтримку Україні, але це не лише підтримка Україна – це також забезпечення того, щоб у нас була зброя, боєприпаси, засоби для нашого власного стримування та оборони", – підсумував генсек Північноатлантичного альянсу.
Чому настає критична фаза війни
Столтенберг відзначив, що протягом останніх днів був "значний прогрес в Херсонській та Харківській областях". Проте невдовзі ситуація може бути важчою.
Війна в Україні входить у критичну фазу. Українські сили зуміли зупинити російський наступ на Донбасі, завдати удару у відповідь та знову взяти під контроль території,
– сказав Столтенберг.
Проте, на його думку, у найближчі місяці солідарність і єдність союзників буде зазнавати тиску. Передусім це зумовлено проблемами постачання енергоресурсів і зростанням вартості життя, які спричинила війна росії.
Напередодні – пролунала неочікувана заява від секретаря НАТО: дивіться відео