Війна на виснаження почалася у 2014 році, – Зеленський
Війна на виснаження з Росією розпочалася ще у 2014 році після анексії Криму та окупації частини Донбасу. Відтоді скоротилися інвестиції в Україну, гроші з нашої економіки почати виводити.
На цьому наголосив президент України Володимир Зеленський в інтервʼю німецькому телеканалу ARD, відповідаючи на запитання щодо військової ситуації та загрози війни на виснаження.
Дивіться також Вдячності замало, – Зеленський висловився про демобілізацію і справедливу мобілізацію
Зокрема, він риторично зауважив, "чи в цілому війни не є війнами на виснаження".
"А які бувають війни? Чи в цілому війни – вони не на виснаження? Чим відрізняється війна на виснаження, яка йде 700 днів, від війни на виснаження, яка була 1400 днів?", – зазначив президент.
Україна почала втрачати ресурси ще у 2014-му
Український лідер також додав, що виснажуються і верстви населення, і фінансова спроможність країни, і партнери, і військові.
Війна на виснаження почалася ще в 2014 році, коли відбулась окупація частини нашої держави – Криму і Донбасу. Чи це було не на виснаження української економіки? На виснаження. Після окупації Донбасу чи не почали падати інвестиції в Україну і виводитися гроші з нашої економіки, нашого фінансового сектору?,
– зазначив Зеленський.
Усе це виснажувало нашу економіку, пояснив президент додавши, що тоді не було грошей для реконструкції, будівництва держави та соціальної підтримки, тощо.
Якщо говорити про людські втрати, то в перший рік повномасштабної війни Росія ставилась до своїх людей як до м'яса. І Зеленський не впевнений, чи це взагалі є питанням виснаження Росії.
Інші важливі заяви Зеленського
- Президент заявив, що російську агресію можна зупинити фінансово і таким чином не допустити Третьої світової війни.
- Також Володимир Зеленський зазначив, що всі чоловіки мобілізаційного віку, які поза законом виїхали з України, мають повернутися назад.
- А також висловив вдячність військовослужбовцям за захист держави та наголосив, що вони заслуговують на справедливі ротації, широкі відпустки та гідну оплату.