Влада побоялася закривати церкви у час карантину, – соціолог
Після введення карантину більшість країн почали закривати релігійні храми, аби уникнути скупчення людей. В Україні храми не закривали, і це свідчить про слабкість влади, яка побоялася конфліктувати з церквою.
У всіх країнах карантини для непоширення коронавірусу починалися з закриття всіх закладів масової концентрації населення. Серед цих закладів були і церкви, синагоги, мечеті, розповіла директорка Інституту демографії та соціальних досліджень Національної академії наук Елла Лібанова в інтерв'ю "РБК-Україна".
Важливо Усі монахи Києво-Печерської лаври заразилися COVID-19: УПЦ МП спростувала свою ж інформацію
Зауважимо, в Україні церкви на час карантину не закривали, однак для вірян і священнослужителів діяли жорсткі карантинні правила.
Відсутність жорсткої політики в цьому плані (у закритті храмів на карантин – 24 канал) свідчить про слабкість влади, про її невпевненість у своїх можливостях домогтися виконання такої заборони,
– зазначила соціолог.
На уточнювальне питання, чи влада не наважилась на закриття церков з огляду на ймовірний спротив релігійної спільноти, Лібанова відповіла: "так, побоялась". Також соціолог вважає, що історія з незакриттям храмів вплине радше на оцінку дій влади, а не на ставлення до церкви.
Спалах коронавірусу і церква: головні факти
- Найбільший спалах коронавірусу зафіксували серед священнослужителів і парафіян Української православної церкви Московського патріархату, яка не дотримувалась правил карантину і продовжувала збирати вірян на масові богослужіння.
- У Києво-Печерській лаврі захворіли понад 100 осіб, тож її закрили на карантин. Від COVID-19 там померли насельники Києво-Печерської лаври архімандрит Нектарій, ієродиякон Наум і чернець Никодим.
- На Великдень значні порушення карантину було зафіксовано також у Святогірській і Почаївській лаврах, які належать УПЦ МП. Поліція вже почала розслідування.
- Місто Почаїв після Великодніх свят терміново закрили на в'їзд і виїзд, адже там різко зросла кількість хворих на коронавірус.
- Через таку поведінку людей і священнослужителів МОЗ очікує сплеск захворюваності на коронавірус протягом 2 тижнів після Великодня через недотримання Московським патріархатом в Україні правил карантину.
Важливо: Станом на 30 квітня в Україні зафіксовано 10 406 випадків коронавірусу. 1238 осіб вже вилікувались, ще 261 людина – на жаль, померла.