Псевдоволонтера, який привласнював кошти для ЗСУ, взяли під варту
Джерело:
Івано-Франківська облпрокуратураУ Калуші чоловік вирішив нажитися на небайдужих українцях та обманом видурив у них велику суму коштів. Проте довго насолоджуватися ними не зміг, адже уже 23 вересня правоохоронці його взяли під варту.
Так, "волонтеру" Віталію Хемичу вдалося отримати понад 1 мільйон гривень благодійних внесків для підтримки ЗСУ. За обман чоловіка взяли під варту з можливістю внесення застави.
Важливо Кожна гривня важлива: Informnapalm оголосив збір коштів для тяжкохворої дружини волонтера
Що відомо про псевдоволонтера
Підозрюваний з травня по серпень 2022 року через соціальну мережу збирав кошти для допомоги Збройним силам України та особам, які потребують допомоги у зв’язку з військовою агресією росії проти України. Для цього він вдавав з себе волонтера.
Нібито збираючи на ЗСУ, він просив відправляти пожертви на особисті банківські рахунки. Небайдужих в Україні багато, тому назбирати йому вдалося аж 1 мільйон 171 тисячу гривень. Усі ці кошти він вирішив потратити на себе. Якщо точніше – на азартні ігри. Як з'ясувалося, шахрай вже не перший рік хворіє на ігроманію.
Коли про шахрайство стало відомо, Віталій Хемич записав відеозвернення на своїй Інстаграм-сторінці. Він просить вибачення в кожного, хто перекидав йому гроші, та зізнався, що близько 6 років хворіє на ігроманію.
"Волонтера" взяли під варту
Проте одними вибаченнями йому обійтися не вдалося. За незаконне використання благодійних пожертв під час воєнного стану чоловіка 19 вересня затримали, а 23 вересня – засудили.
Калуський суд погодився з клопотанням прокурора та обрав запобіжний захід Віталію Хемичу у вигляді тримання під вартою. Проте чоловік може внести заставу у розмірі 198 480 гривень.
Зверніть увагу! Незаконне використання благодійних пожертв може каратися штрафом від 2 до 3 тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, виправними роботами на термін до 2 років чи обмеженням волі до 4 років.Затримання псевдоволонтерів в Україні
- На жаль, випадки наживи на благочинності не поодинокі. Так, на Тернопільщині затримали шахраїв, які придбали за пожертвувані гроші два авто для себе вартістю 2 мільйони гривень та інші цінні речі.
- Фейковий благодійний фонд допомоги діяв і на Сумщині. Його організував 37-річний депутат однієї з міських рад. Ошукати вдалося близько 6 000 осіб, які пожертвували понад 9 мільйонів гривень.
- Однак є шахраї, які не беруть кошти на благочинність, а приймають гуманітарку для продажі. Так, СБУ вдалося викрити злочинців, які організували з-за кордону схему продажу "гуманітарки" на 60 мільйонів гривень.
Варто переглянути – СБУ викрила надважливих зрадників на Херсонщині: дивіться відео