У Лукашенка значно сильніша політична позиція, ніж у Путіна, – Жданов

25 грудня 2022, 17:25
Читать новость на русском

Путін мріє залучитися підтримкою Білорусі у війні. Але в плани Лукашенка це аж ніяк не входить, якщо він отримає гарантії безпеки, то може взагалі змінити політичний вектор.

Про це на своєму YouTube-каналі розповів український військовий експерт Олег Жданов, повідомляє 24 канал. Він переконаний, що саме Владімір Путін залежить від Александра Лукашенка, а не навпаки. 

Читайте Вторгнення відкладається: Білорусь відпускає військових у святкові відпустки

27 – 28 грудня Лукашенко збирається летіти до Санкт-Петербурга на зустріч з Путіним. Тема зустрічі, за словами Жданова, залишається незмінною — чи буде Білорусь брати участь у війні, і якщо не буде, то чим може допомогти. Більш реалістичним видається все-таки обговорення військової допомоги Білорусі у цій війні, або можливої спроби повторного вторгнення Росії на північ, тепер вже з території Білорусі.

У Лукашенка сильніша позиція

Жданов припустив, що можливе обговорення того, чи дозволить Лукашенко Путіну застосувати військові сили Росії зі сторони Білорусі.

Чому я кажу "дозволить", бо у Лукашенка на сьогодні позиція набагато сильніша, ніж у Путіна. Адже Путін не "рукостисний", не може ні з ким переговорити, хіба з Еммануелем Макроном. Однак з ним тепер Путін не хоче говорити,
– додав військовий експерт.

Жданов назвав Лукашенка єдиним проблиском світла у зовнішньополітичній ситуації Путіна, решта світових лідерів з ним не хоче говорити. Не хоче ні Індія, ні Китай, ніхто. 

Про позицію Лукашенка: дивитись відео

Чого хоче сам Лукашенко

Натомість експерт переконаний, що у Лукашенка зараз ідуть сепаратні перемовини за певні переваги для нього та його сім’ї. Якщо президент Білорусі зможе "вибити" собі гарантії безпеки, то імовірно змінить свою політичну позицію в трикутнику Україна — Росія — Білорусь.

Якщо ні, то він буде до останнього противитися, щоб не утворити Радянський Союз версії 2.0, аби не втратити будь-яку владу. А втрата влади може стати для нього і втратою життя,
– підсумував Жданов.

Чи можливий наступ Білорусі: останнє

  • В американському Інституті вивчення війни попередили, що окупанти з жовтня 2022 року готуються до нового наступу на Північ України з території Білорусі. Водночас це може бути лише російською інформаційною операцією.
  • Представник пресслужби ГУР Андрій Юсов заявив, що напад із Білорусі зараз є малоймовірним. Однак у ЗСУ мають план дій на випадок різних сценаріїв.
  • Водночас у Державній прикордонній службі вважають, що російська ПВК "Вагнера", імовірно, готується до імітації обстрілу з боку України території Білорусі.