Поки Кремль бавиться у "вундерваффе", на фронт до "чмобіків" їдуть "зомбі-танки"

31 жовтня 2022, 21:33
Читать новость на русском

Що зараз у росіян з виробництвом танків, і як тут Лукашенко може "допомогти" Кремлю? Протягом жовтня було одразу декілька гротескних новин, які стосуються російського танкопрому.

Танкові потуги "другої армії світу"

Росіяни заявили про план за три роки модернізувати до 800 танків Т-62М на потужностях 103-го ремонтного заводу на Далекому Сході.

Цікаве Чи стане Сунак другим Джонсонюком для України

І водночас орки "викотили" на чергові випробування щось схоже на "диво-танк" Т-14 "Армата", який замість дизельного двигуна отримав газотурбінний рушій.

У 2022 році "Уралвагонзавод" здав армії РФ лише одну партію в декілька одиниць модернізованих Т-80БВМ, хоча показник "мирного" 2021 року – до 170 модернізованих Т-72Б3 та до 50 модернізованих Т-80БВМ.

Але поки єдиний спосіб "виправити" цю проблему, яка є у росіян, – це прислати нікчему Мєдвєдєва з "інспекцією" на "Уралвагонзавод" та збільшити обсяги контрабанди пральних машинок, в яких може бути електроніка "подвійного" призначення.

Зате кремлівські пропагандони носяться з тим, що за 2022 рік армія РФ начебто отримала аж дві партії новітніх Т-90М "Прорив". Можливо, справа б йшла до того, що такими темпами танковий парк армії РФ повністю припинить своє існування. Але ні, тут Кремлю "на виручку" прийшов Лукашенко.

Про головне Росіяни вкотре показали, що можуть значно менше, ніж їм здається

Лукашенко на підхваті

На початку жовтня Генштаб ЗСУ повідомляв, що росіяни почали ремонтувати свою пошкоджену техніку на потужностях білоруського оборонно-промислового комплексу. За минулий місяць, за даними з відкритих джерел, білоруси вивезли в сторону РФ залізницею до 100 танків Т-72. А наприкінці жовтня білоруський танкопром презентував власний "сон розуму" – Т-72БМ2 із "мангалом" та відром для "відволікання" Javelin. Зважаючи на схожість цієї білоруської поробки чи то до Т-72Б3, чи то до Т-80БВМ, схоже, що істинний замовник "виробу" – саме армія РФ.

У нас просто досі режим Лукашенка в Білорусі сприймають лише як посіпаку агресії Кремля, хоча час таку кваліфікацію міняти.

Так, до 2022 року режим Лукашенка був вкрай залежним від поставок енергоресурсів з РФ для виробництва пального та міндобрив як основи білоруського експорту. Але вторгнення в Україну та санкції Заходу зробили такий "політекономічний" розклад неактуальним.

Зате став актуальним інший "політекономічний" розклад – тепер Росія уже в чомусь залежить від вивозу снарядів з Білорусі, від "послуг" білоруського оборонно-промислового комплексу з ремонту пошкодженої техніки та навіть від виробників "білоруського текстилю", які зараз шиють "ватники" для "чмобіків".

Актуальне Путінський режим не буде валитися сам: кого він потягне за собою

Другий Іран на кордоні

Схоже, в Кремлі саме так бачать ситуацію – підприємства російського оборонно-промислового комлексу й далі бавитимуться у "вундерваффе" з танками Т-90М чи Т-80БВМ, намагатимуться вокресити ту саму "Армату", а на периферії будуть "зомбі-танки" типів Т-62 (і Т-55 в перспективі). А от значну частину (якщо не всю потребу) в Т-72 перекривати допомагатиме режим Лукашенка.

Польські ресурси стверджують, що в Білорусі на зберіганні може стояти до 700 танків. The Military Balance 2021 пише, що на лише чотири механізовані бригади армія Білорусі має аж 531 танк Т-72. І схоже, що на цьому фоні Лукашенко сам вважає цілком можливим "поділитись" із росіянами частиною своїх танків.

У нас уже кваліфікують Іран як повноцінного учасника війни проти Україні на стороні РФ за фактом поставок "мопедів, що літають". Схоже, таку саму оцінку скоро доведеться дати Білорусі за фактом поставок Т-72 для армії РФ.

До теми – у Білорусі похизувалися "серйозною" модернізацією військової техніки: дивіться відео