Є негативні нюанси, але люди починають розуміти: як до України ставляться у Німеччині та Австрії
Європейські країни та їхнє населення здебільшого стоять на боці України. Втім, люди відчувають певну втому від війни й подекуди ширяться думки щодо проведення перемовин з Росією.
Про це 24 каналу розповіла письменниця та журналістка Олеся Яремчук. За її словами, громадяни Австрії налякані майбутньою зимою в Україні та відповідно наслідками для їхньої країни.
До речі Є підтримка, але багато міфів: як зараз італійці ставляться до війни Росії проти України
Бояться нової хвилі біженців, але підтримка лишається
Так, люди, які займаються допомогою українцям в Австрії з великим острахом думають про зиму. Вони очікують, що через відключення світла внаслідок атак Росії на українську енергосистему, може бути нова хвиля біженців до Європи.
Серед австрійців відчувається напруга щодо цього питання, оскільки вони вважають, що їхня енергосистема не потягне такого навантаження. У разі якщо, наприклад, у Києві з населенням близько 3 мільйонів осіб, виникнуть серйозні проблеми з електропостачанням й українцям треба буде кудись подітися.
З іншого боку, підтримка залишається. Крім того, в Німеччині 30 листопада Бундестаг проголосував за визнання Голодомору геноцидом проти українського народу.
Їм (Німеччині та Австрії – 24 канал) нарешті більше відриваються очі на реальну картину та справжнє обличчя Росії. Шкода, що для цього було потрібно стільки часу,
– підкреслила письменниця.
Яремчук розповіла, як німці та австрійці ставляться до України: дивіться відео
Допомога від Німеччини та Австрії: що відомо
- Володимир Зеленський 29 листопада поспілкувався з Олафом Шольцом. У підсумку розмови німецький канцлер пообіцяв Україні допомогу на тлі війни. Мовиться про близько 56 мільйонів євро на ремонт енергетичної інфраструктури України, понад 350 генераторів та ще більше танків Gepard.
- Ба більше, Німеччина анонсувала ще й військову допомогу для Збройних Сил України. Зокрема, німецька компанія Krauss-Maffei Wegmann підписала контракт з естонським розробником Milrem Robotics. Згідно з ним, в Україну поставлять 14 безпілотних машин THeMIS.
- Водночас Австрія не дуже поспішає надавати Україні допомогу у війні проти Росії. Український науковець Роман Шеремета розповів, що влада країни вважає, що їхня підтримка полягає в тому, що вони не блокують європейську допомогу для України.
- Однак в листопаді в Австрії заявили, що нададуть нашій країні фінансову допомогу. Австрійський міністр фінансів пообіцяв виділити 10 мільйонів євро на підтримку України.