Які результати від розмови лідерів

У традиційному вечірньому зверненні до українців Зеленський повідомив, що обговорив з канцлером співпрацю між країнами. Президент розповів Шольцу про ракетні удари росіян по нашій території.

Читайте також У Берліні натякнули, що не хочуть передавати Україні системи Patriot замість Польщі

Обговорили нашу співпрацю як на двосторонньому рівні, так і в міжнародних інституціях. Пріоритети зрозумілі – захист від ракетного терору, відновлення енергетики, продовольча безпека. Я подякував пану канцлеру за підтримку,
– сказав Зеленський.

Звернення президента до українців: відео

На сайті Бундестагу зазначили, що Шольц запевнив Зеленського у подальшій короткостроковій фінансовій допомозі. Зокрема, Берлін надасть:

  • близько 56 мільйонів євро на ремонт енергетичної інфраструктури України,
  • понад 350 генераторів,
  • ще більше танків Gepard.

Це ще не все

29 листопада Німеччина анонсувала ще одну військову допомогу для Збройних Сил України. Зокрема, німецька компанія Krauss-Maffei Wegmann підписала контракт з естонським розробником Milrem Robotics. Згідно з ним, в Україну поставлять 14 безпілотних машин THeMIS.

Цікаво Німеччина насправді надає Україні не мало зброї, проблема лише в її риториці, – аналітик

7 TheMIS надійдуть в нашу країну до початку нового року, а решта – у другому кварталі 2023 року. Відомо, що перша партія машин буде евакуйовувати поранених з поля бою, а другу – переобладнають для розмінування територій.