Стало відомо, що у середу, 30 листопада, головний законодавчий орган Німеччини ухвалив доленосне рішення. Нарешті на офіційному рівні у Берліні визнали Голодомор – геноцидом, – про це повідомив Президент України Володимир Зеленський.

Читайте також У французькому Ліоні вшанували жертв Голодомору

Про що йдеться у резолюції

У документі, який ухвалив Бундестаг чітко вказано, що мор голодом відбувався на всій території України та це потрібно визнати зараз без будь-яких сумнівів.

Від голоду та репресій постраждала вся Україна, а не лише її зерновиробничі регіони. З сьогоднішньої точки зору, історико-політична класифікація як геноцид очевидна. Німецький Бундестаг поділяє таку класифікацію,
– зазначено у документі.

"Правда перемагає"

Зеленський подякував німецьким парламентарям та констатував, що правда у будь-якому разі перемагає брехню. Окрім того, на ухвалення цієї резолюції також відреагував міністр культури Олександр Ткаченко.

Визнання Голодомору – геноцидом – це настання історичної справедливості та засвідчення наслідків злочинів. Сьогодні це надважливо в умовах нової геноцидальної війни в Європі,
– написав він.

Також глава відомства зазначив, що спільні зусилля всіх українців в цьому напрямку – інформування світу про трагедію українського народу – "дають плоди". Він підкреслив, що мав багато розмов з німецькими міністрами та депутатами з цього приводу, та подякував німцям після ухвалення доленосного документа.

Як Європа вшановувала жертв Голодомору

  • Нагадаємо, в останню суботу листопада кожного року відбувається вшанування пам'яті людей, що загинули під час Голодомору 1932 – 33 років.
  • Цьогоріч свою солідарність з Україною засвідчило чимало країн. Зокрема в Угорщині та Польщі пройшли відповідні акції.

Варте уваги – Зеленський та європейські лідери у Києві вшанували жертв Голодомору: дивіться відео