Ізолювати Крим від Росії у 2024 році можна: офіцер ЗСУ назвав низку умов
Окупований Крим дуже важливий для майбутньої безпеки України як на суші, так і в Чорному морі. Ізолювати півострів від Росії наступного року можна, проте за умови виконання низки важливих завдань.
Такими думками з 24 Каналом поділився офіцер ЗСУ Тарас Березовець, наголосивши, що жодні плани проведення тих чи інших операцій коментувати не можна, але дозволено діяти у межах заяв, які робляться військово-політичним командуванням.
До теми Зможемо перерізати коридор до Криму, – Світан назвав можливий сценарій боїв на Півдні
За яких умов можна ізолювати Крим
"Завдання поставлене чітке. Можливо, комусь здається надто амбіційною заява щодо ізоляції Криму, про що говорив президент. Проте це завдання, яке можна виконати", – сказав військовий.
На початку січня 2024 року президент України Володимир Зеленський в інтерв'ю з журналом The Economist сказав, що ізоляція анексованого Росією Криму й поразка російського флоту в Чорному морі стануть основними пріоритетами Збройних Сил України цьогоріч. Ізоляція – це взяття під постійний вогневий контроль певну ділянку. Наразі не мовиться про звільнення території, але це цілком реально може стати передумовою для цього.
Себто ізолювати український Крим від Росії можна за виконання низки ключових умов:
- надання Україні модернізованих типів озброєння. Зокрема, винищувачів F-16 з сучасною зброєю для них. Літаки мають покращені радари, на "рідні" системи яких встановлюються західні крилаті ракети, призначені для знищення військових об'єктів, зокрема Чорноморського флоту Росії;
- ЗСУ перебувають на лівому березі Херсонщини менш як за 100 кілометрів до Криму. Вийшовши до Перекопського перешийка, можна повністю взяти півострів під вогневий контроль та перерізати сухопутний коридор окупантам – це й буде виконання цього завдання.
Ізоляція Криму ставить виклики для Росії, які вона не зможе виконати. Оскільки півострів важливий з огляду логістики, на якій зав'язане все південне та інші угруповання противника. Це сухопутний міст, який, безперечно, потрібно розірвати.
Ми вивели з ладу та знищили за 2023 рік понад 20% Чорноморського флоту. От зі знищеним ЧФ та перерізаним сухопутними коридором Кримський півострів втрачає свою стратегічну цінність мінімум на 60%. З цього можна далі вести розмови і планувати наступні воєнні операції,
– наголосив Тарас Березовець.
Україна нищить Чорноморський флот Росії
- 26 грудня українська авіація вдарила по великому десантному кораблю "Новочеркаськ" у тимчасово окупованій Феодосії. Судно згоріло ущент. Звернімо увагу, Феодосія – місто на південному сході Криму, до порту якого перебазували частину кораблів ворога після цілої низки успішних ударів України по флоту загарбників у Севастополі.
- У ніч на 10 листопада флот країни-агресорки позбувся малого десантного катера класу "Серна" і катера "Акула". Влучання по них біля селища Чорноморське в окупованому Криму забезпечили бійці ГУР. А за кілька днів до цього ЗСУ вдалося знищити найновіший корвет "Аскольд" у Керчі, який ще навіть не встиг надійти на озброєння Чорноморського флоту Росії.
- У ніч на 13 вересня 2023 внаслідок ударів України по Севастопольському морському заводу, які ймовірно було завдано ракетами Storm Shadow, до переліку "знищених" приєдналися одразу два кораблі – великий десантний корабель "Мінськ" та підводний човен "Ростов-на-Дону". Обидва вони стояли в сухих доках судноремонтного заводу.