Як працює пропаганда Лукашенка: звільнений журналіст центрального каналу зробив зізнання

13 серпня 2020, 21:37
Читать новость на русском

На тлі протестів і агресивних дій з боку Лукашенка та влади у Білорусі звільнився ще один популярний ведучий. Цього разу мовиться про Олександра Лучонка, який працював на державному "Білорусь 1". Лучонок, зі свого боку, розповів, як в країні діяла пропаганда.

Пропаганда Лукашенка: принцип роботи

Про своє звільнення та про причини Олександр Лучонок написав у інтсаграмі. Він підкреслив, що вся інформація, яку транслюють по телебаченню, – чітко виважена та її не один раз перечитували редактори та ідеологи.

Актуально "Не зможемо посміхатися з екрана": білоруські журналісти почали звільнятися на тлі протестів

Є певна тактика, планування, стратегія впливати на наші уми. Основна суть – акуратно та ненав'язливо вселяти людям, що наша країна не перебуває в "застої". Якщо в якій-небудь сфері або галузі відбувається провал, для згладжування кутів удар на себе приймає місцева вертикаль,
– зауважив журналіст.

Він додає, що кожен випуск новин – це продуманий хід. А найбільше його в цій ситуації дивує, чому "хлопці почали так здавати свої позиції".

"Як мені здається, філігранно сфальсифікувати за нинішнього розколу суспільства – це "намалювати" 50+, і явно не настільки масового масштабу набув би нинішній протестний рух!" – підкреслив він.

Лучонок також наголосив, що думка про нібито втручання інших країн у протести в Білорусі – це просто заперечення своєї поразки.

Символ протесту сьогодні – не Тихановська , а самі люди,
– підкреслив журналіст.

Зверніть увагу У Білорусі через розгін протестів з головного каналу країни пішов рупор пропаганди Міноборони

Коротко про те, що відбувається в Білорусі

  • Після оголошення результатів президентських виборів 9 серпня кілька сотень активістів почали виходити на мирні акції протесту.
  • Білоруси не погоджуються з офіційними результатами виборів та вважають їх сфальсифікованими. Міжнародна спільнота підтримує їх у цьому.
  • Мирні демонстрації перетворились на сутички із силовиками. ОМОНівці під час жорстоких розгонів мирних активістів застосовують світлошумові гранати, гумові кулі та водомети.
  • Наразі жодних намірів йти на переговори із протестувальниками та сприяти дипломатичному вирішенню конфлікту Лукашенко не виявляє.
  • Відомо про щонайменше двох загиблих і майже 1,5 тисячі потерпілих. Крім того, приблизно 6 тисяч людей затримали.
  • Протести у Білорусі вже тривають 5 день. Найбільш гарячими вони були у першу ніч після виборів – проти 10 серпня. Опісля білоруси оголосили загальнонаціональний страйк, який навіть дійшов до найбільших заводів країни – МАЗ і БелАЗ.

Детальніше про перебіг протестів у Білорусі можете ознайомитися за цим посиланням.