Росія змінила тактику використання смертельних авіабомб: що жахає окупантів
В останні тижні Росія часто використовує на Півночі та Півдні України тактику ударів керованими авіабомбами. Противник випускає ракети, не заходячи в зону ураження ППО України.
Про це в ефірі телемарафону розповіла речниця ОК "Південь" Наталія Гуменюк, пише 24 Канал. Вона зазначила, що окупанти обирають таку тактику дистанційного пуску авіабомб, щоб їхня авіація не була вражена нашою системою ППО.
Дивіться також Під загрозою ударів – Чернігів, Суми та Запоріжжя: все, що відомо про керовані авіабомби Росії
Окупанти використовують протирадіолокаційні ракети
Крім того, Гуменюк повідомила, що росіяни змінили свою тактику. Зокрема, при зльоті винищувачів, які несуть авіабомби, окупанти використовують протирадіолокаційні ракети.
Тобто вони побоюються що літаки будуть знищені силами ППО, тому не наближаються до цієї зони,
– сказала речниця.
Вона додала, що росіяни випускають керовані авіабомби здалеку. Авіабомби можуть уразити об'єкти на відстані 50 – 70 кілометрів, тому найбільше страждають прифронтові та прикордонні зони.
Гуменюк заявила, що з нашого боку протидія може бути ефективною. Однак, за її словами, недоречно протидіяти наявними в України засобами ППО на кожну авіабомбу.
"Тому зараз залишається найкращою системою протидії – це перехід в укриття і збереження життів шляхом евакуації", – додала речниця.
Вона розповіла, що на південному напрямку для атак авіабомбами росіяни обрали Бериславський район. За її словами, це пов'язано з географічним наближенням.
Гуменюк зазначила, що авіабомби не мають максимальної точності, однак вони вкрай потужні, адже важать 500 кілограмів. Речниця додала, що авіабомбами росіяни намагаються атакувати об'єкти, які вважають потенціалом регіону.
Мовиться про промислові об'єкти та сільськогосподарські угіддя. Також Росія використовує бомби як психологічний тиск, здійснюючи тероризм для залякування людей.
Як Україні боротися з авіабомбами
- Речник Повітряних Сил ЗСУ Юрій Ігнат неодноразово наголошував, що найкращим варіантом захисту проти авіабомб є винищувачі F-16 або інші літаки покоління 4+.
- Саме ця авіація може протистояти російській на великих відстанях, адже має потужні радари та ракети класу "повітря-повітря". Простими словами, Україні потрібно відтіснити ворожу авіацію.
- Серед наземних засобів, які можуть протистояти керованим бомбам, це системи Patriot та SAMP-T, які невдовзі має отримати Україна.