Як діти потрапили в печеру в Таїланді: всі подробиці рятувальної операції
19 днів підземного полону нарешті позаду – 12-тьох школярів та їхнього тренера підняли на поверхню. За перебігом рятувальної операції, затамувавши подих, увесь цей час спостерігала уся країна – і це не перебільшення.
Майже всі тайські ЗМІ 10 липня вибухнули радісною новиною: з печери на півночі Таїланду вивели на зовні всіх 12 хлопців і їхнього тренера.
Читайте також: "Ми всі сильні": діти із затопленої печери у Таїланді написали зворушливі листи батькам
Як діти потрапили в печеру в Таїланді
12 гравців футбольної команди у віці від 11 до 16 років 23 червня відправилися в похід разом зі своїм 25-річним тренером в печерний комплекс Тхам Луанг. Протяжність всіх відгалужень комплексу досягає 5 кілометрів. У печерах Тхам Луанг легко загубитися, тому відвідувачів комплексу просять не просуватися вглиб далі 800 метрів.
Коли діти з тренером увійшли в печеру, було сухо, але раптово почався сильний дощ, і група не змогла вибратися назовні. Брудна вода затопила тунелі, що з'єднують печери, ускладнивши пересування і сильно обмеживши видимість.
Як знайшли дітей
Про те, що група перебуває в печерах, свідчили велосипеди та особисті речі, залишені біля входу в комплекс. Додзвонитися до школярів не вдавалося, влада оголосила дітей зниклими безвісти.
З перших днів у пошуковій операції брали участь місцеві морські котики і зарубіжні дайвери, оснащення яких дозволяє пройти затоплені печери. Вони вивчали тунель за тунелем і прокладали в них ходи.
Як проходила рятувальна операція
Напередодні завершення рятувальної операції, 9 липня, всю ніч йшов дощ. Він ледь не змив сподівання на порятунок, але дайвери ризикнули і вранці спустилися під землю.
Діти перебували за 5 км від входу в печеру. Шлях туди нелегкий – через слизькі виступи та затоплені тунелі, глибина одного з яких, до 30-ти метрів, а посередині дороги – вузька ущелина. Деякі ділянки треба було долати виключно з аквалангом. Місію ускладнювало те, що діти ніколи не займалися дайвінгом. Тож їх супроводжували по два професійні водолази.
Дайвери ризикнули спустилися під землю попри негоду
Після виснажливої подорожі дітей виносили на ношах і одразу ж передавали медикам. Зараз вони у лікарні. Частині з врятованих дітей вже вдалось побачити своїх батьків. Втім, поки лише за скляною перегородкою у лікарні. Адже медики побоюються, що через довге перебування у печері вони могли підхопити віруси. Поки лише у двох хлопців виявили ознаки запалення легенів. Інші ж – перебувають у доброму стані.
Ці діти – футболісти, вони сильні та здорові, у них міцна імунна система,
– прокоментував постійний секретар Міністерства охорони здоров'я Таїланду Едсада Чокдумронгук.
Дітей визволяли з печери у три етапи. У неділю першими вивели найслабкіших хлопчиків, останнім вийшов тренер. У рятувальній операції взяли участь 90 професійних водолазів з Таїланду та інших країн. Зокрема – український дайвер Всеволод Коробов, який працює інструктором з дайвінгу в тайському місті Пхукет. А у таборі навколо печери працювали близько тисячі волонтерів з усього світу. Вони готували їжу та чистили одяг рятувальників.
За порятунком юних футболістів з команди "Дикі кабани", затамувавши подих, спостерігав весь світ. У соцмережах тисячі користувачів висловлювали свою підтримку, а цього дня масово вітали їх звільнення. А в Індії діти навіть зібралися на спільну молитву за порятунок бранців підземелля.
Нагадаємо, у підземній пастці місцева футбольна команда разом зі своїм тренером опинилися понад два тижні тому. Вони пішли на екскурсію в печеру. Та коли вони були вже в дорозі, почалися сильні дощі: печеру затопило, тож зворотній шлях виявився заблокованим.
Їх виявили лише на 9-ий день пошуків. Складна рятувальна операція забрала одне життя. Офіцер Саман Гунан, який доправляв юним футболістам кисневі балони, знепритомнів від браку повітря на зворотньому шляху і потонув.