Чим відрізняється уточнення і оновлення даних у ТЦК: пояснення адвоката

17 червня 2024, 12:43
Читать новость на русском

Джерело:

Суспільне

В Україні військовозобов'язані мають оновити свої персональні дані до 18 липня. Проте, багато хто плутає два поняття – уточнення та оновлення даних.

Як же ж розрізнити ці терміни в ефірі "Українського радіо" пояснив адвокат Ярослав Жукровський.

Дивіться також Чотири законні підстави: в яких випадках можна не з'явитися в ТЦК

Яка різниця між уточненням і оновленням даних у ТЦК

За словами правознавця, військовозобов'язані зараз плутають терміни – уточнення та оновлення даних.

Він зазначив, що є правила організації військового обліку, які затверджені 30 січня 2022 року. Вони стосуються процедур внесення відомостей про військовозобов'язаного.

"Серед них – взяття на облік, зняття на облік, зняття з обліку та виключення з обліку. І разом з тим маємо нові перехідні положення, які стосуються обов'язку військовозобов'язаного протягом від 18 травня до 18 липня уточнити персональні дані. Уточнення та оновлення – це не одне й те ж", – наголошує він.

Так, військовозобов'язаний може оновити свої дані через застосунок "Резерв+", ЦНАП чи ТЦК уточнити деякі персональні дані: прізвище, ім’я та по батькові; місце проживання; номер телефону та номер електронної пошти.

"Якщо військовозобов'язаний не зробить це до 18 липня, то це буде порушенням законодавства, і, ймовірно, за це буде передбачена адміністративна відповідальність", – попереджає  Ярослав Жукровський.

Натомість щодо оновлення даних, Закон про єдиний державний реєстр призовників, військовозобов'язаних та резервістів містить близько 30 опцій даних: сімейний стан, освіта, місце проживання, наявність дітей та інше.

"Закон каже, що якщо військовозобов'язаний розлучається, у нього народжується дитина, він змінює місце праці, то є сім днів, щоби прийти у ТЦК і оновити ці дані", – зазначає адвокат.

Довідка! З 18 травня набув чинності новий закон, що передбачає посилення мобілізаційних заходів в Україні на тлі повномасштабної російсько-української війни. Які зміни передбачає документ – читайте тут.

Рекрутинг в ЗСУ: останні новини

  • Міністерство оборони запустило сайт, де охочі можуть підшукати собі вакансію у Збройних Силах України. Так, оборонне відомство запустило сайт "Будь собою".
  • Функціонал платформи дозволяє обрати війська та спеціальність.
  • Вакансії на сайті можна проглядати через пошук – за назвою, родом військ у складі Сил оборони, спеціальністю, званнями чи умовами (йдеться про переведення).