Якщо в Україні відмовляються приймати Дію: у Мінцифри радять викликати поліцію
В Україні документи в Дії вважаються офіційними та є повним юридичним аналогом звичайних документів. Якщо їх не приймають в нашій країні, то в Мінцифри пояснюють, як варто діяти.
Керівник з розвитку електронних послуг Мінцифри Мстислав Банік розповів у інтерв'ю "Розмові", що людина має право поскаржитись. Ба більше, можна сміливо викликати поліцію, пише 24 Канал.
Дивіться також Якими послугами в Дії найбільше користуються українці
Що робити, якщо не приймають документи в Дії
Мстислав Банік зауважив, що документи в Дії можна показувати не тільки для державних послуг, а будь-де. Адже мовиться про цифровий паспорт, який має повну юридичну силу, як ID-картка, паспорт-книжечка чи в межах України – закордонний паспорт.
Тому відмова прийняти цифровий паспорт – рівноцінна відмові взяти будь-який інший паспорт. Це правопорушення. Можна сміливо викликати поліцію,
– заявив посадовець.
Він пояснив, що це стосується всіх документів у Дії. Окрім того, додатково можна написати в підтримку Дії. Тоді Мінцифри додатково пропрацює з цією компанією чи установою технічну можливість, щоб вони приймали документи в Дії.
Однак керівник з розвитку електронних послуг Мінцифри розповів, що загалом вже мовиться про 8 тисяч організацій та установ, які приймають цифрові документи.
Зверніть увагу! З серпня 2021 року цифрові паспорти у Дії стали аналогами документів. Тобто цифрові паспорти в Дії тепер мають таку ж силу, як паперові чи пластикові.Останні новини щодо Дії
- Мстислав Банік розповів, що, якщо не говорити про юридичне відображення документів, то зараз найпопулярніші у Дії військові сервіси. Проте посадовець розповідав, що повістки в Дії приходити не будуть.
- Керівник з розвитку електронних послуг у Мінцифрі розповів, що у застосунку слід очікувати послугу "розмитнення", заміну посвідчення водія і скасування належного користувача.
- Окрім того, в Дії з'явилась нова військова облігація. Мовиться про ще один вид військових облігацій "Ялта".