Є 3 основні моменти, – у Кабміні назвали найбільші привілеї кандидатства України у ЄС
Європейська рада 23 червня надала Україні статус кандидата на членство в Європейському Союзі. Це ще не означає, що нашу країну прийняли в ЄС, однак цей процес вже розпочався.
Переваги євроінтеграції й кандидатства в ЄС
Однак саме кандидатство в ЄС надає Україні іміджеві, фінансові та гуманітарні переваги. Про це 24 каналу сказала Наталія Форсюк – директорка Урядового офісу європейської та євроатлантичної інтеграції. Вона назвала три ключові моменти.
Увага Статус кандидата в ЄС для України та Молдови: Грузії теж пообіцяли, але є умови
Зокрема, як вона наголосила, статут кандидата – це політичне закріплення нашого європейського майбутнього на юридичному рівні. Тоді як раніше це навіть не була обіцянкою і така можливість не була закріплена на папері.
За виконання усіх бюрократичних процедур та умов, Україна набуває членство в ЄС,
– зазначила Форсюк.
Крім цього, наша геополітична позиція на європейському континенті є зовсім іншою. Вона впевнена, що це призведе до значно сильнішої позиції у мирних переговорах.
Й по третє, для кожної країни, яка набуває статусу кандидата, відкривається доступ до структурних фондів ЄС – це фінансовий інструмент, який доступний тільки країнам-кандидатам. Інші держави не мають до нього доступу, навіть якщо є угода про асоціацію.
Кандидатство України в ЄС: що далі
- Україна 23 червня отримала статус кандидата на членство в Європейському Союзі.
- Тепер очікують від Верховної Ради схвалення євроінтеграційних законів. Ними займатимуться у пріоритетному порядку. Тож тепер на нашу державу очікує низка реформ.
- Урсула фон дер Ляєн зазначила, що Україні вже вдалось запровадити близько 70% європейських правил, норм і стандартів. Утім, на неї очікує ще багато роботи, пов'язаної з верховенством права, деолігархізацією, а також боротьбою з корупцією.
Коли Україна може стати членом ЄС
Конкретних термінів щодо виконання реформ та вступу в ЄС немає. В усіх країн це відбувалося по-різному. Наприклад, Словаччина стала членом ЄС через 5 років після отримання кандидатства, Фінляндія – через 2 роки, а Туреччина вже 23 роки не може завершити реформи.
До теми – дивіться привітання Зеленського з наданням статусу кандидата в ЄС: відео