Про це повідомив глава голова Європейської ради Шарль Мішель. А ось президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн детально описала, що має зробити влада Грузії.

До теми Україна отримала статус кандидата в ЄС

Грузії теж пообіцяли статус кандидата в ЄС, але є умови

Слід зауважити, що Шарль Мішель написав це у своєму твітері двома мовами – англійською та грузинською. Він підкреслив, що зараз не просто визнали європейську перспективу Грузії, а й готові надати статус кандидата.

Європейська рада готова надати статус кандидата, щойно будуть вирішені нерозв'язані пріоритети. Вітаю грузинський народ. Історичний момент у відносинах ЄС – Грузія: майбутнє Грузії лежить в ЄС,
– написав Мішель.

Щодо "нерозв'язаних" пріоритетів, то про них сказали не дуже багато. Фон дер Ляєн акцентувала, що Грузія повинна:

  • продемонструвати політичну єдність;
  • залучити громадянське суспільство та рухатися до реформ.

Проте європейська політикиня зауважила, що наступні кроки цілком досяжні. "Грузія вперше досягла цього етапу, у вас сильна економіка, ви досягли великого політичного прогресу", – підсумувала президентка Єврокомісії.

Раніше влада Грузії бурхливо відреагувала

Коли в Єврокомісії 17 червня повідомили, що рекомендують надати статус кандидати в лише Молдові та Україні. Грузинські політики відреагували досить бурхливо.

Їхній глава МЗС Ілля Дарчіашвілі сказав, що Грузія провела масштабні реформи, тому вони "очікували більшого". А ось президентка країни відреагувала емоційніше та сказала, що належить до категорії людей, які розізлилися.

Проте і вона, і міністр заявили, що не припинятимуть шлях до Європи. А президентка навіть анонсувала створення "комісії з реформ", щоб отримати статус кандидата до кінця 2022 року.

До теми Величезний мітинг на підтримку євроінтеграції Грузії відбувся у Тбілісі

У чому прем'єр Грузії звинуватив Арахамію

Прем'єр-міністр Грузії Іраклія Гарібашвілі заявив, що статус кандидата їм не надали через голову фракції партії "Слуга народу". Мовляв, той нібито вимагав цього під час спілкування з представниками США та європейських країн.

22 червня Арахамія записав відео, де закликав народ Грузії "не вестися на фейки та провокації" своєї влади. Однак все ж підтвердив, що говорив про цю країну під час візиту до Сполучених Штатів.

У США я займався тим, що аргументував концепцію про те, що пан Іванішвілі (Бідзіна – 24 канал) є олігархом проросійського плану. Він має маріонетковий уряд і, по-суті, підставляє звичайний грузинський народ, який хоче в Європу,
– сказав Арахамія.

Нардеп запевнив, що Україна та наш народ робитимуть все, щоб підтримати Грузію у приєднанні до ЄС. Також у цьому відео він заявив, що триває поширення "антиукраїнського" фейку саме на замовлення згаданого олігарха.

Цікаве – докладніше про цю заяву Арахамії: дивіться відео