Прояв конструктивної позиції, – Єрмак заявив про активну участь Китаю на саміті у Джидді
Союзники України надихнулися "конструктивними" сигналами Китаю на переговорах у Саудівській Аравії. У Києві заявили, що Китай бажає продовжити брати участь у відповідному форматі.
Глава Офісу Президента Андрій Єрмак погоджується, що проривним результатом саміту стала участь Китаю. Про це Єрмак сказав в ефірі телемарафону, пише 24 Канал.
Дивіться також Курс на ослаблення Росії: чого очікувати від "саміту миру" в Саудівській Аравії
Китай може взяти на себе пункт про ядерну безпеку
"Це було дуже важливо й ми дійсно провели велику роботу. І це також велика робота наших партнерів у Саудівській Аравії у залученні представника Китаю", – сказав керівник ОП.
За словами Єрмака, представник Китаю "дуже жваво брав участь у розмовах, висловлював свою думку". Як сказав керівник ОП, "це беззаперечний прояв конструктивної позиції".
На думку Єрмака, головне, що Україна почула від представника Китаю на саміті у Саудівській Аравії, – це те, що Пекін готовий надалі брати участь у цьому форматі.
Він висловив сподівання, що двосторонні відносини України з Китаєм будуть поглиблюватися. Єрмак сказав, що це дуже важливо для того, щоб Пекін знав правду і щоб позиція КНР схилялася на сторону України, "і в сторону в першу чергу прагнення до припинення цієї війни".
Врешті-решт, керівник ОП заявив, що Китай категорично проти застосування ядерної зброї і використання ядерних об'єктів. Єрмак висловив сподівання, що Китай буде активним учасником пункту "формули миру" Зеленського щодо ядерної безпеки.
Участь Китаю у саміті стала перемогою для України
Як пише Financial Times, на саміті у Саудівській Аравії Китай дав зрозуміти, що готовий брати участь у подальших міжнародних переговорах щодо врегулювання війни в Україні. Про це виданню сказали європейські чиновники, які привітали "конструктивну" участь Пекіна у саміті в Саудівській Аравії.
"Присутність Пекіна, який тижнями раніше відмовився брати участь у подібних переговорах у Копенгагені, була сприйнята як перемога Києва і стала головною подією серед учасників заходу", – мовиться у повідомленні.
Один європейський дипломат сказав, що Китай "виглядає конструктивним" і "прагне показати, що (він – 24 Канал) не Росія". "Сама присутність Китаю показує, що Росія стає все більш і більш ізольованою", – сказав він.
Чиновники додали, що Китай дав зрозуміти, що візьме участь у наступній подібній зустрічі. Інший європейський чиновник заявив, що Китай "брав активну участь і позитивно ставився до ідеї третьої зустрічі на цьому рівні".