Єврокомісія хоче покарати Угорщину, заморозивши мільярди виплат
Джерело:
ЄврокомісіяУгорщина може втратити фінансування від Європейського Союзу відразу за декількома програмами. Європейська комісія рекомендувала не виділяти Угорщині кошти через проблеми з верховенством права.
Єврокомісія повідомила, що не рекомендує виділяти Угорщині 65% коштів за трьома програмами з ключового фонду ЄС. Угорські ЗМІ повідомляють про блокування суми у приблизно 7,5 мільярда євро на бюджетний період до 2027 року.
До речі Війна "до 2030": Орбан вкотре відзначився дивними проросійськими заявами, – ЗМІ
Єврокомісія передала пропозиції Європейській раді
У заяві Єврокомісії йдеться, що вона пропонує "призупинити 65% зобов'язань для трьох операційних програм у рамках політики згуртованості", а також "заборону укладати юридичні зобов'язання з трастами суспільного інтересу за програмами, що реалізуються в прямому та опосередкованому управлінні".
Сьогоднішнє рішення є чіткою демонстрацією рішучості Комісії захистити бюджет ЄС і використовувати всі наявні інструменти для досягнення цієї важливої мети,
– заявив Єврокомісар з питань бюджету Йоганнес Ган.
Єврокомісія передала пропозиції Європейській раді, яка протягом місяця має ухвалити остаточне рішення. За виняткових обставин цей період може бути продовжений максимум на 2 місяці. Для ухвалення рішення потрібна більшість голосів країн-членів.
Водночас Єврокомісія продовжить стежити за ситуацією в Угорщині й будь-які елементи можуть вплинути на її оцінку.
ЄС може покарати Угорщину
У відповіді на загрозу втратити кошти угорський уряд запропонував створити нове агентство боротьби з корупцією. До 19 листопада Угорщина зобов'язалася повністю поінформувати Єврокомісію про виконання ключових кроків імплементації.
Блокування коштів для Угорщини – це наступний крок для ЄС у процесі санкційного механізму, який був запущений проти Будапешта у квітні 2022 року.
Угорщина стала першою країною Євросоюзу, яку перевірили за новими правилами. Вони дають змогу Євросоюзу карати членів для "захисту бюджету", якщо вони порушили основні "цінності ЄС". У випадку Угорщини йдеться про порушення верховенства права.
Вас це може зацікавити – чи змінить Угорщина скандальний підручник: дивіться відео