За порушення мобілізації та військового обліку: комітет Ради визначив розміри штрафів

8 квітня 2024, 17:52
Читать новость на русском

Джерело:

УП

Комітет Верховної Ради з питань правоохоронної діяльності визначився з розмірами штрафів для ухилянтів. Проте нардепи виключили кримінальну відповідальність за порушення.

Деталі про штрафи та відповідальність журналістам розповів голова комітету Сергій Іонушас. Нардеп з фракції "Слуга народу" зазначив, що комітет визначився, розглядаючи законопроєкт щодо посилення відповідальності за військові правопорушення. 

Дивіться також Відсидітися нікому не вдасться, – Павлюк закликав українців мобілізуватися до ЗСУ

Що Комітет рекомендував Раді 

Нардеп розповів, що комітет 8 квітня рекомендував Верховній Раді України ухвалити законопроєкт №10379 за основу і в цілому з комітетськими правками.

Окрім того, комітет запропонував виключили із проєкту закону всі зміни до кримінального кодексу. Тобто тюремних строків за ухилення від призову на військову службу під час мобілізації не буде.

Дивіться також Новий закон, виїзд студентів і жодних "обмежено придатних": якою буде мобілізація у квітні

Сергій Іонушас розповів, що комітет визначився з розміром штрафів за порушення правил військового обліку і мобілізації. Комітет запропонував, що:

  • за порушення правил військового обліку (стаття 210 кодексу про адміністративні правопорушення) в мирний час буде штраф від 3 400 до 5 100 гривень, повторно або в особливий період – 17 000 – 22 500 гривень;
  • за порушення законодавства про оборону та мобілізацію (стаття 210-1 кодексу про адміністративні правопорушення) в мирний час – 5100 – 8500 гривень для громадян, а також 17 000 – 34 000 гривень – для посадових та юридичних осіб. Під час воєнного стану – 17 000 – 22 500 гривень та 34 000 – 59 500 гривень для посадових та юридичних осіб відповідно.

Перший заступник голови Комітету Верховної Ради з питань правоохоронної діяльності Андрій Осадчук уточнив в коментарі журналістам, що відповідний законопроєкт розглянуть у залі парламенту найближчим часом, а саме – після ухвалення проєкту закону про мобілізацію.

Зверніть увагу! Початкова версія законопроєкту за ухилення від призову на військову службу під час мобілізації, включно з відмовою від проходження медичного огляду, передбачала кримінальну відповідальність у вигляді тюрми на 3 – 5 років. Штрафи також мали бути більші. Зокрема, за порушення законодавства про оборону і мобілізацію в мирний час – 34 000 – 85 000 гривень для громадян та посадових осіб, в умовах особливого періоду – 153 000 – 204 000 гривень.

Коли Рада може проголосувати за законопроєкт про мобілізацію

  • Верховна Рада України вже цього тижня може розглянути проєкт закону про мобілізацію. Мовиться про законопроєкт № 10449. Нардеп Ярослав Железняк розповів, що вже 10 – 11 квітня відбудеться засідання Ради.
  • На ньому планують розглянути три питання: законопроєкт про мобілізацію, законопроєкт про внесення змін в кримінальний кодекс та кодекс про адміністративне правопорушення за порушення по мобілізації під номером 10379, законопроєкт про мобілізацію засуджених осіб під номером 11079-1.
  • Варто зауважити, що за проєкт закону про мобілізацію можуть проголосувати у другому читанні. У першому Рада підтримала законопроєкт ще 7 лютого 2024 року.