Заборона УПЦ МП: Рада сказала, коли розгляне законопроєкт, Комітет схвалив його

16 серпня 2024, 21:50
Читать новость на русском

Джерело:

Голка

У парламенті заявили, що внесли всі правки до законопроєкту щодо заборони московського патріархату в Україні. Уже наступного тижня його розглянуть на черговій сесії Верховної Ради.

Комітет з питань гуманітарної та інформаційної політики вніс остаточні правки та одноголосно схвалив законопроєкт. 

Дивіться також Об'єднання ПЦУ та УПЦ МП: Епіфаній закликав Онуфрія до діалогу

Рада, імовірно, підтримає заборону УПЦ МП

Очільник комітету Микита Потураєв висловив упевненість, що вже наступного тижня більшість нардепів підтримають цей законопроєкт.

Голова Верховної Ради та погоджувальна рада запропонували насправді дуже хороші правки. Всі пам'ятають звернення президента Володимира Зеленського. Є чітка позиція у більшості народних депутатів. Це питання конституційного ладу та нацбезпеки, що ми й зазначили у законі,
– наголосив Потураєв.

Згодом заступниця голови комітету Євгенія Кравчук заявила, що Комітет Верховної Ради одноголосно схвалив законопроєкт № 8371 про заборону УПЦ МП. Документ рекомендували ухвалити в другому читанні та в цілому.

В основі проєкту залишилась ідея: держава не забороняє будь-які релігійні організації, в нас свобода віросповідання. Але важливе "але" – жодних зв'язків з країною-агресором та РПЦ,
– заявила нардепка. 

За словами Євгенії Кравчук комітет вніс зміни до проєкту. Зокрема, буде:

  • нова назва проєкту закону "Про захист конституційного ладу у сфері діяльності релігійних організацій";
  • закон набирає чинності через 30 днів після опублікування;
  • пункт, який дає можливість Кабміну готувати відповідну нормативку на виконання закону, – наступного дня після опублікування;
  • пункт, який дозволить звертатись в суд щодо припинення діяльності релігійної організації, в якої є зв'язок з РПЦ та країною-агресором – через 9 місяців після опублікування;
  • релігійні організації, які не мають зв'язків з Росією та російською православною церквою, зможуть безплатно орендувати приміщення державної та комунальної власності для проведення служб, обрядів тощо порядком, затвердженим Кабміном.

Нагадаємо, у Раді тривалий час не могли ухвалити законопроєкт про заборону московського патріархату. Ще восени 2023 року парламент підтримав цей документ у першому читанні. Однак у другому читанні йому постійно бракувало голосів.

У липні народні депутати заблокували трибуну, аби цей законопроєкт винесли на розгляд парламенту. Проєкт профільний комітет підтримав навесні, але апарат Верховної Ради текст до другого читання не оприлюднював протягом місяця. Лише після звернення громадської ініціативи "Голка" та профільного комітету проєкт таки з'явився на сайті.