Росія наразі не потребує другої хвилі мобілізації: у ГУР назвали дві причини

23 грудня 2023, 17:48
Читать новость на русском

Джерело:

ГУР

Окупанти продовжують здійснювати штурми на східних напрямках фронту, які конвертуються для агресора у шалені втрати. У ГУР заявили, що ворог наразі має підстави для того, щоб їх не рахувати.

Під час "прямої лінії" з електоратом російський диктатор Владімір Путін запевнив, що в країні поки не проводитимуть другу хвилю мобілізації, бо в цьому начебто немає потреби. В українській розвідці пояснили, чи це справді так.

Дивіться також Ще 1040 окупантів, 3 літаки й десятки одиниць іншої техніки: втрати ворога на 23 грудня

Перевага ворога

За словами представника ГУР Вадима Скібіцького, наразі у Кремля немає нагальної потреби у проведенні потужної мобілізації.

По-перше, Росія спроможна і без неї не лише "закривати" значні втрати на війні, але й підтримувати резерви розгорнутих сил на тимчасово окупованих територіях.

Кожного дня Росія здатна призивати до збройних сил через рекрутинг і мобілізаційні заходи приблизно 1000 – 1200 осіб. Більшість з них йде на поповнення щоденних втрат, яких зазнає російський агресор,
– заявив Скібіцький.

Розвідник зазначив, що окупанти загалом намагаються підтримувати укомплектованість угруповання бойових частин, які перебувають на лінії зіткнення, на рівні 92 – 95 відсотків для того, щоб зберігати темп наступу.

На жаль, у Росії великий мобілізаційний ресурс, зокрема й навчений, підсумував військовий.

Також він нагадав, що Путін не наважиться на проведення другої хвилі мобілізації, оскільки не хоче аби це вплинуло на перебіг виборів.

Зверніть увагу! Під час пресконференції Путін заявив, що російське угруповання в Україні нараховує 617 тисяч солдатів. У ГУР спростували брехню очільника Кремля. Там уточнили, що насправді в Україні – 443 тисяч ворожих солдатів. Крім того, на фронті та окупованих територіях перебувають близько 30 тисяч окупантів із росгвардії.

У Росії зростає незадоволення призовом 

Також представник ГУР розповів, що в Росії зростає невдоволення мобілізацією. Якщо на початку року проти виступали близько 60 відсотків росіян, то вже наприкінці 2023 року ця кількість сягнула майже 70 відсотків.

Розвідник уточнив, що це зовсім не означає, що в країні-агресорці розпочнуться протести, але такі настрої у російському суспільстві вже є.

Що відомо про російські втрати на війні в Україні

  • Станом на 23 грудня 2023 року окупаційна армія втратила в Україні 352 390 солдатів.
  • Раніше в Інституті вивчення війни заявляли, що окупаційні сили можуть зазнавати втрат по всьому фронту в Україні зі швидкістю, близькою до тієї, з якою Росія зараз створює нові сили. Кремль не встигає заповнювати пробіли у війську
  • Відомо, що лише за два тижні восени цього року агресор втратив 14 високопоставлених офіцерів. Востаннє таких втрат ворог зазнавав влітку 2022 року, коли США передали Україні HIMARS.
  • Крім того, за даними ЗМІ, елітна 155-та бригада морської піхоти збройних сил Росії у ході бойових дій втратила половину свого штату. За два роки війни в Україні цей підрозділ зазнав втрат у 4 рази більше, ніж за 10 років війни у Чечні.