Пресконференція російського президента тривала понад 4 години. Що говорив Путін на "прямій лінії" та які цинічні заяви пролунали – передає 24 Канал.

До теми Розмова свого ідеального "я" із реальним: про що Путін говоритиме на пресконференції

Головні тези Путіна

Російський президент об 11:10 почав велику пресконференцію та почав спілкування з журналістами. У першу чергу Путін почав вихвалятися "російською економікою" та "стійкою фінансовою системою". Також він додав, що нібито скорочується "державний борг". Цікаво, що пізніше російський президент почав бідкатися, що Росія зіткнулася з проблемами в розрахунках доларами та євро.

Путін також почав вихвалятися, мовляв, падає рівень безробіття. Враховуючи, що російське населення постійно мобілізують й відправляють на так звану "спецоперацію", то й не дивно.

Окрім того, російський президент назвав головним завданням зміцнення суверенітету Росії, безпеки на кордонах, забезпечення прав та свобод громадян.

Коментуючи ситуацію на тимчасово окупованих українських територіях, Путін заявив, що Росія буцімто планує "вкладати трильйон рублів" кожного року. У своїх цинічних вигадках російський президент традиційно звинуватив і Україну, заявивши, що "кієвскій рєжим" буцімто "не приділяв достатньої уваги".

Путін також похвалився покращенням відносин з Китаєм. Так, за словами російського президента, товарообіг цього року перевищить 200 мільярдів доларів.

Після вихвалянь у Путіна поцікавилися, коли закінчиться так звана "спецоперація". На що російський президент видав традиційний спіч про "денацифікацію" та "демілітаризацію".

Мир буде тоді, коли ми досягнемо своїх цілей. Вони не змінюються – це денацифікація України, демілітаризація, її нейтральний статус,
– заявив Путін.

Цинічна заява Путіна: дивіться відео

Російський президент почав розповідати фантазії, мовляв, Україна була готова "ухвалити якісь законопроєкти" щодо "денацифікації". Ба більше, він заявив, що відповідні домовленності нібито були досягнуті у Стамбулі.

Говорячи про демілітаризацію, Путін почав бідкатися на те, що Захід продовжує підтримувати Україну. Втім, він цинічно заявив, що нібито "халява скоро може закінчитися". Ба більше, Путін звинуватив Україну, яка "не хоче домовлятися", тому Росія "вимушена застосовувати військові сили".

Традиційно, російський диктатор назвав українців та росіян "братськими народами", а розв'язана Кремлем кровопролитна війна, на думку Путіна, "громадянська".

Росія десятиліттями намагалася вибудувати нормальні відносини з Україною. Те, що зараз відбувається у відносинах з Україною, схоже на громадянську війну,
– цинічно видав Путін.

Він також почав бідкатися, що після 2014 року нібито стало зрозуміло, що Росії "не дадуть вибудувати нормальні відносини з Україною".

Не оминули на путінській пресконференції й питання мобілізації. Російський президент почав вигадувати казки, що в країні нібито була лише одна хвиля мобілізації й потреби у "другій" поки що немає. Путін цинічно називав окупантів "героями" та відзвітував про 300 тисяч мобілізованих.

Було багато іронії щодо цього, приліпили їм назву "мобіки". Чудово воюють хлопці, 14 героїв Росії, не кажучи про інші ордени. Наразі 244 тисячі перебувають у зоні бойових дій. Серед них виявилося багато гарних фахівців,
– заявив Путін.

Ясна річ, російський президент не може визнати колосальні втрати російської армії. За даними Генштабу ЗСУ, українські захисники вже ліквідували 342 800 особового складу окупантів.

Як би Путін не уникав питань про війну в Україні, втім відповідати на запитання доводиться. Так, журналісти поцікавилися, скільки росіян наразі перебувають у так званій "зоні проведення спецоперації". За словами Путіна, нині проти України воюють 617 тисяч окупантів.

Цікаво, що про вагнерівців Путін говорив неохоче. Він усіляко уникав назви й говорив просто про "приватні військові компанії".

Крім того, Путін також подякував росіянам, які допомагають у війні проти України. За його словами, росіяни пожертвували понад 10 мільярдів рублів на підтримку окупантів у війні проти України.

На так званій "прямій лінії" Путін заявив, що на початку 2024 року планує зустрітися з президентом Туреччини Реджепом Ердоганом. Російський президент планує поїхати у Туреччину.

Думаю, нам вдасться зустрітися з Ердоганом. Я справді планую. Я й планував нещодавно. Але у президента Ердогана не вийшло за його графіком. Я ладен був злітати до Туреччини, я йому сказав про це. Ну, у нього за графіком не вийшло. В нього, не в мене. Так буває,
– заявив Путін.

Варто наголосити, що Туреччина не ратифікувала Римський статут й не визнає рішень Міжнародного кримінального суду. Тобто Путіну не загрожує арешт за міжнародним ордером, у випадку, якщо він прилетить до Туреччини.

Російський президент, відповідаючи на запитання журналістів, почав фантазувати про "майбутні перемоги". У своїх пропагандистських промовах Путін заявив, що Росія нібито "переможе", адже "стільки років боролась" за "Донецьку республіку".

За Донецьку республіку вже стільки років боролися, не здавалися і я впевнений, що перемога буде за нами,
– цинічно заявив Путін.

Варто додати, що російський президент "перемагає" лише у своїх фантазіях, адже Росія не має успіхів на фронті, а лише зазнає шалених втрат. Про це також говорять й аналітики Інституту вивчення війни. Вони разом з розвідкою США стверджують, що окупанти своїми наступальними операціями хочуть не захопити територію, а прагнуть послабити підтримку Заходу. Втім, це їм також не вдається, адже у Європі продовжують підтримувати українців. Зокрема, про це свідчать дані нового опитування.

На пресконференції пропагандисти переходили різко на інші теми, коли Путіну ставили незручні запитання. Аби закрити тему війни в Україні, російські пропагандисти вирішили поговорити про захворюваність у Росії. Так, одна з журналісток заявила, що у Росії у 300 разів зросла захворюваність на кір.

Путін цинічно відповів на запитання й заявив, що у цьому нібито винна Україна. Російський президент цинічно стверджував, що рівень захворюваності виріс через переселенців з України. Мовляв, там "низький рівень імунізації".

Проте Путін проігнорував нестачу вакцин у самій Росії. Російський президент у своєму виступі заперечував свої ж судження – з одного боку буцімто "винна Україна", а з іншого – брак вакцин через брак яєць, з яких виготовляються ці препарати.

Що говорять експерти про пресконференцію Путіна: останні новини

  • Речник Кремля Дмітрій Пєсков 1 грудня повідомив, що Владімір Путін проведе щорічну велику пресконференцію та так звану "пряму лінію". Він додав, що у рамках пресконференції будь-хто зможе поставити запитання.
  • Втім, експерти говорять, що нічого неймовірного від конференції очікувати не варто, адже це – ретельно зрежисований спектакль. Зокрема, російський опозиційний політик Геннадій Гудков. На його думку, Путін апріорі не здатний вести дискусію, тому що не звик до того, щоб хтось опонував його думці.
  • Голова фонду "Русь сидящая" Ольга Романова також вважає, що жодного гострого питання від народу Путіну не дадуть. Вона прогнозувала, що Путін буде говорити про такі "успіхи" як "приєднання нових територій", про "головних ворогів" – НАТО та США. Експерти стверджують, що російський президент знову розповідатиме про "загнівающій Запад", традиційні цінності та просуватиме інші "скрєпні" тези.