За словами Путіна, в Україні воюють 617 тисяч російських солдатів. Чи справді це так, у коментарі ЗМІ відповів представник української розвідки Андрій Черняк.

Дивіться також Задоволення збоченого его, – військовий оглядач про атаки "Кинджалами" по Україні

Яка кількість окупантів в Україні

Так, Черняк зазначив, що на сьогодні чисельність російської армії в Україні становить 443 тисяч солдатів. Крім того, на фронті та окупованих територіях перебувають близько 30 тисяч окупантів із росгвардії.

Наприкінці жовтя у ГУР вже називали кількість ворожих бійців в Україні. Вона була приблизно такою самою – понад 400 тисяч. Тоді представник Головного управління розвідки Андрій Юсов зазначив, що це доволі значна кількість особового складу. Втім, за словами військового, її недостатньо для повторення наступальних дій, які Росія здійснила у лютому 2022 року. Однак наявними силами ворог цілком може проводити окремі операції на окремих ділянках фронту.

Друга хвиля мобілізації у Росії

Під час пресконфереції Путін заявив, що наразі другу хвилю мобілізації у країні-агресорці проводити не будуть, адже людей вистачає.

В Інституті вивчення війни вважають, що російський диктатор навмисно перебільшив чисельність своєї армії в Україні. Він зробив це із двома цілями. Перша – заспокоїти побоювання своїх громадян щодо мобілізації. Друга – деморалізувати і налякати Захід і Київ.

На думку експертів, Путін відкладає проведення другої хвилі мобілізації на період після виборів. Перемігши, він цілком може використати депресивні регіони Росії для поповнення і оновлення свого угруповання в Україні. Путін планує набрати ще приблизно 400 тисяч росіян.

Нагадаємо, що 1 грудня очільник Кремля видав указ про збільшення чисельності збройних сил країни-агресорки на 170 тисяч більше. Поповнювати лави російської армії диктатор хоче за рахунок контрактників.

Путін сказав, коли настане "мир"

  • Володимир Путін цинічно заявив, що мир настане тоді, коли Росія "досягне" своїх цілей у війні в Україні. Також він знову назвав українців і росіян "єдиним народом".
  • Раніше в Інституті вивчення війни відзначили зміну риторики Кремля щодо України. Аналітики помітили, що офіційні особи дедалі частіше повторюють основні тези пропаганди, які використовували перед вторгненням і у перші місяці війни, а потім на тлі потужного опору ЗСУ почали згадувати все менше.
  • Тепер і заступник глави радбезу Росії Медвєдєв, і прессекретар МЗС Захарова знову розходяться про те, що Україна – це "історична земля Росії" і пускають в інформаційний простір ідею про розподіл нашої країни.