Військово-політичний оглядач групи "Інформаційний спротив" Олександр Коваленко прокоментував 24 Каналу чергову ворожу атаку. За його словами, активність Росії 14 грудня могла бути пов'язана з "прямою лінією" Владіміра Путіна.

Читайте також Удар по Хмельниччині: що відомо про ракети "Кинджал", якими Росія атакувала Україну

Так, "Кинджал" – рідкісна й дорога ракета, яку востаннє окупанти запускали в серпні цього року. Тоді під ударом опинились аеродроми на Хмельниччині й Івано-Франківщині.

Її використали саме в той день, коли було звернення Путіна, щоб задовольнити його схиблене его,
– констатував Коваленко.

Це лише наголошує на потребі диктатора в терористичних актах для самоствердження.

Росіяни керуються виключно політичними мотивами

Атака "Кинджалами" 14 грудня вкотре продемонструвала залежність Росії від політичних рішень і її повне нівелювання воєнної доцільності.

У них так усе й робиться. Наступи відбуваються під Новий рік або так звані "президентські вибори". Жодної раціональності тактичного значення – виключно політичний момент,
– наголосив Коваленко.

Саме так пояснюють, зокрема, активізацію окупантів біля Авдіївки Донецької області. Загострення біля прифронтового міста почалось 10 жовтня, але відтоді ворог не досяг значних успіхів. Натомість зазнає великих втрат – найбільших за 2023 рік, за даними британської розвідки.

Атака 14 грудня: основне

  • Росіяни запустили три аеробалістичні ракети "Кинджал" у напрямку Києва й Старокостянтинова на Хмельниччині. ППО збила одну з них у Київській області.
  • На Хмельниччині пролунали вибухи вже через 10 хвилин після тривоги. Ворог поцілив в аеродром, але авіацію звідти вже давно розосередили по різних місцях.
  • Як відомо, ракети "Кинджал" долають тисячі кілометрів за лічені хвилини. Тому українцям варто одразу реагувати на повітряну тривогу.