Росіяни намагаються поцілити в аеродром, що розташований у Старокостянтинові. Про це 24 Каналу повідомив Юрій Ігнат – речник Командування Повітряних сил ЗСУ, зауваживши, що авіацію звідти давно розосередили по різних місцях.

Читайте детальніше Удар по Хмельниччині: що відомо про ракети "Кинджал", якими Росія атакувала Україну

Деталі атаки росіян

Росіяни підняли в повітря Міг-31К, по Україні була оголошена повітряна тривога. На жаль, цього разу окупанти випустили "Кинджали" в район Хмельницької області.

В район Старокостянтинова були пуски. Тривога реальна. За однією тривогою (14:09 – 14:57) була одразу інша (15:36 – 16:15), спрямована на Захід. Чи були там ураження – очікуємо інформації,
– зазначив Юрій Ігнат.

Після того зафіксували ще кілька повітряних цілей, які рухались на Захід України – на Рівненську та Волинську області. Скільки ракет випустили росіяни ще з'ясовують. Про це мають повідомити найближчим часом, як і інформацію про те, чи вдалося збити "Кинджали".

Чому росіяни б'ють по Старокостянтинову

Зауважимо, що у Старокостянтинів окупанти ціляться вже не вперше. Їхньою метою там є аеродром.

Основне місце там – це місце базування 7-ї бригади тактичної авіації. Це єдина бригада, яка має на озброєнні бомбардувальники Су-24М, тож там їхнє стаціонарне місце розташування. Але ж ми розуміємо, що в сьогоднішніх реаліях бойових дій, авіація розосереджена по різних місцях. Але чомусь ворог уподобав саме це місце,
– зауважив Ігнат.

Фактично щоночі росіяни запускають в бік Старокостянтинова "Шахеди". Не вперше туди летять і "Кинджали". Власне, російські окупанти часто атакують одні й ті ж місця. Однак Сили оборони завжди протидіють намаганням ворога.

"Якщо є можливість – збивають ракети. Є й інші засоби: пасивна оборона, засоби радіоелектронної боротьби. Наші захисники роблять усе, щоб ворог не досягав своїх цілей", – додав речник Повітряних сил.

Окупанти випустили "Кинджали": коротко про атаку

  • Протягом 14 грудня в Україні кілька разів оголошували повітряну тривогу через зліт винищувача Міг-31К. На момент першого повідомлення про небезпеку повідомляли, що росіяни підняли у повітря 4 борти з аеродрому Саваслейка.
  • У Повітряних силах повідомили, що після того, як тривогу оголосили о 14:09, вже за 10 хвилин, близько 14:20, на Хмельниччині зафіксували приліт.
  • Під час наступної тривоги о 15:45, Повітряні сили знову повідомили про загрозу для Старокостянтинова. Вже о 15:50 в області чули вибухи.
  • Внаслідок атак росіян, за попередніми даними, немає постраждалих та руйнувань. Втім інформація може доповнюватися, як буде з'ясовано нові деталі.