Як підтвердити непридатність до військової служби під час мобілізації в Україні
В Україні вже понад 10 місяців триває загальна мобілізація. Однак, призову підлягають не всі громадяни. Як підтвердити непридатність до військової служби, розповідаємо далі.
Під час мобілізації призовники проходять військово-лікарську комісію. Саме під час неї і визначають придатність до військової служби. Про це інформує 24 канал.
Читайте також Як проходитиме загальна мобілізація у 2023 році та чи будуть зміни
Непридатність до військової служби має підтвердити медкомісія
Відповідно до 23 статті Закону України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію" призову не підлягають, зокрема:
- визнані у встановленому порядку особами з інвалідністю,
- висновком військово-лікарської комісії визнані непридатними за станом здоров'я на термін до 6 місяців ( з наступним проходженням військово-лікарської комісії) тощо.
Тож для підтвердження непридатності до військової служби під час загальної мобілізації необхідно пройти медобстеження. До речі, опісля людину можуть виключити з військового обліку.
"Постанова "Непридатний до військової служби з переоглядом через 6-12 місяців" приймається на воєнний час на підставі статей 7, 11, 12г, 13д, 24, 37, 44, 48, 56, 59, 65, 72, 81 Розкладу хвороб у випадках, коли для відновлення придатності (обмеженої придатності) до військової служби необхідний термін від 6 до 12 календарних місяців", – зазначив правовий аналітик благодійного фонду "Право на захист" Руслан Романів.
Якщо ж відповідні обстеження проходили у військовому лікувальному закладі, то огляд проводить госпітальна (гарнізонна) медкомісія.
Медичні довідки
Варто зазначити, що під час проходження медичного обстеження громадяни можуть надати всі медичні довідки, які вважають необхідними. Втім, жодна з них не є підставою для того, аби особу визнали не придатною. Довідку можуть лише враховувати в консультаційних цілях під час встановлення діагнозу.
Якщо лікарям ВЛК (військово-лікарської комісії) важко остаточно визначити стан здоров'я військовозобов'язаного, він направляється на амбулаторне або стаціонарне обстеження у лікувально-профілактичний заклад МОЗ України з подальшим оглядом ВЛК,
– підкреслив правовий аналітик.