Небезпечні сигнали: у білоруській опозиції сказали, чи може путін вламати лукашенка на війну

29 вересня 2022, 18:50
Читать новость на русском

Путін вже кілька місяців намагається повноцінно втягнути лукашенка у війну проти України. Проте білоруський диктатор лише проводять навчання та відтягує наші війська, але поки не наважувався до наступу. Тепер же в опозиції помітили небезпечні сигнали.

Зараз є небезпечний момент та сигнал щодо цього, особливо після того, що лукашенко відвідав Абхазію. Про це 24 каналу розповів керівник "Білого легіону" (Білорусь) Сергій Бульба.

До теми Є ймовірність, що з білорусі будуть нові наступи: про що могли домовитися лукашенко і путін

За його словами, білоруський та російський диктатор провели забагато часу разом, і перший ніякого рішення сам не приймає.

Лукашенко говорить білорусам, що вони разом з росією, в них одна армія, але я не думаю, що білоруський президент зараз може ввести війська в Україну. Путіна задовольняє те, що лукашенко відтягує увагу українських військових та тримає кілька підрозділів ЗСУ біля кордону,
– пояснив Бульба.

Він не розуміє, яка користь буде, якщо білоруси підуть воювати проти українців.

Бульба про можливість наступу білорусі на Україну та дії лукашенка: відео


"Пам'ятаєте, як під час війни публікували відео полоненого румуна. Помітно, що люди без мотивації, їх змушують загородзагони йти воювати. Я розумію, що білоруси будуть тими ж полоненими, як румуни", – підсумував він.

Важливо! Через кілька днів після оголошення мобілізації лукашенко поїхав у росію на зустріч із путіним. А ще через кілька днів самопроголошений білоруський президент приїхав в Абхазію – на ще одну невизнану територію.

Експерти припускають, що на зустрічі путін міг натиснути на лукашенка, аби той визнавав окуповані росією території, а також вступав у війну. Тож лукашенко міг поїхати до Абхазії саме з такою метою – показати, що визнає "легітимність" цього регіону. 

Яка ситуація на кордоні та в білорусі: останні новини

  • Колишній співробітник СБУ Іван Ступак каже, що є інформація, що білоруси почали активно готуватися, зокрема раптово оголосили перевірку "мобілізаційної готовності".
  • Так, у білорусі готуються розмістити 20 тисяч російських мобілізованих. Вони мають поповнити підрозділи, які дислокуються на території країни. За даними розвідки, ті російські підрозділи, які вже є у білорусі, мають поповнити мобілізованими у співвідношенні 1 до 5.
  • Також напередодні білоруські активісти повідомили про початок перевірки залізничною інфраструктури. Причиною цього, найімовірніше, стала підготовка білорусі до руху ешелонів російської військової техніки.
  • Представник організації "Робочий рух" Олексій Соколов розповів, що білоруси бояться можливої мобілізації. Вони бачать, що росія не перемагає у війні, і розуміють, що путіну потрібно більше людей, а лукашенко – у нього на гачку.