Велика складність, – Катков пояснив, як Україна інтегрує західну зброю
Упродовж повномасштабної війни Україна інтегрувала деяке західне озброєння на радянські літаки. Подекуди інженерам довелося вирішувати надзвичайно складні завдання.
Про це 24 Каналу розповів головний редактор видання Defense Express Олег Катков, зауваживши, що Україна має кілька успішних прикладів поєднання західної зброї із радянськими літаками.
Дивіться також Україна отримає десятки винищувачів F-16: які їхні основні характеристики
Яке західне озброєння вдалося встановити на літаки
Як наголосив Катков, не все західне озброєння можна успішно інтегрувати на західні літаки. Однак Україна має у цьому деякі успіхи.
Насамперед інженери змогли встановити протирадіолокаційні AGM-88 HARM, які вибивають російську ППО. Для цього використали перехідник у вигляді пілона. А вже згодом – інтегрували некеровані авіаційні ракети Hydra 70. З їхнім встановленням не мало б виникнути проблем.
Далекобійні ракети Storm Shadow вдалося встановити за допомогою пілона від літака Tornado. І останній приклад – високоточні плануючі бомби JDAM-ER. В цьому випадку довелося серйозно "попітніти".
Тут є велика складність. Для всіх вищезгаданих видів озброєння використовували тримач, який вже існував. Брали від західних апаратів і просто прикріплювали до пілонів на радянських літаках. JDAM-ER має значну вагу – трохи менше 250 кілограмів. Далі можна робити припущення. Використовується натівський тримач. Але саму конструкцію, в яку він вмонтований, ймовірно, довелося виготовляти самостійно,
– зауважив Катков.
Дивіться розмову з Олегом Катковим на ютубі 24 Каналу
У виданні Defence Express аналізували цю конструкцію і не знайшли жодного схожого відповідника на західних літаках. Сконструювати таку річ зовсім непросто. Адже у випадку поганої конструкції бомба могла б підстрибнути під час скидання і вдарити по літаку.
Тому це не просто, як здається. Немає такого, що передали JDAM-ER і "от вам два саморізи – прикрутіть". Ні, це так не працює. І це доводить, що українські фахівці разом з нашими партнерами можуть розв'язувати нестандартні завдання. Такі ситуації, коли треба виробити максимально швидке, дешеве та ефективне рішення – це вкрай цікавий досвід для всіх,
– наголосив Катков.
Військова допомога для України: коротко
- 25 серпня Фінляндія офіційно ухвалила вже 18 пакет військової допомоги для України. Його вартість становить 90 мільйонів доларів.
- Компанія Baykar Makina безкоштовно передала безпілотник Bayraktar TB2 для українських розвідників. Так вони привітали Україну з Днем Незалежності.
- У виданні The Washington Post розповіли про застосування касетних боєприпасів, які Україна отримала від США. Вони допомагають нашим бійцям, зокрема, зупиняти наступ окупантів на Куп'янсько-Лиманському напрямку.